Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Andy: Používejte smlouvy DeFi pro pasivní příjem BTC

Andrease Antonopoulose jsem včera na svém blogu zkráceně přejmenoval na dobráckého Andyho, který nakonec sklidil Bitshaming a nečekané bohatství. Andy nyní říká, že HODL Bitcoinu se může vyplatit. Má však nápad, jak to trochu “okořenit” a získat pasivní příjem.

Pasivní příjem pomocí DeFi

Bitcoinový “učitel” Andreas Antonopoulos říká, že za současnou metodou výdělku stálých příjmů s bitcoinovými HODLingy existují rizika, ale DeFi nabízí jeden z mála způsobů, jak toho dosáhnout, aniž by „dával peníze jiným lidem.“ Kontrakty postavené na decentralizovaných financích (Defi) jsou jedním ze způsobů pro hodlery Bitcoinu, jak generovat pasivní příjem, aniž by ztratili své privátní klíče.

  • Pasivní příjem je označení pravidelného výdělku, který vyžaduje jen malé úsilí. Například dividenda u akcií a její ekvivalent u PoS kryptoměn.

Pozor na chyby

Podle Andyho by investoři mohli převést své BTC na Ethereum nebo stablecoin, jako je Dai, a poté je zapůjčit na platformě a získat úrok. Nicméně je podle něj provádění těchto obchodů na platformách založených na Ethereu „docela riskantní“ z hlediska bezpečnosti… Uvádí:

„Ethereum může mít problémy. Může mít chyby. Algoritmus konsenzu může dojít k selhání. Může dojít ke zvýšení ceny gas [poplatků], což vede k dalším kaskádovitým problémům. A všechny tyto věci mohou způsobit, že ztratíte část nebo celý svůj investovaný kapitál.“

Lending a další kryptopůjčky mohou být velmi riskantní, a to jak kvůli riziku hacku, tak i pro vysokou volatilitu kryptoměn. Platformy tyto půjčky často využívají pří pákovém obchodování. Objem těchto úvěrů přesto v loňském roce dosáhl 8 miliard dolarů a může i nadále lákat investory.

HODL a pasivní příjem

Řada jiných způsobů podle Andyho znamená nutnost, spolehnout se na správu kryptoaktiv. Takové investice pak znamenají riziko krádeže či špatného řízení. Hodleři Bitcoinu pasivní příjem primárně nezískávají a čekají na růst ceny a zhodnocení. Antonopoulos však tvrdí, že „co stoupá nahoru, může spadnout dolů.” Totéž se podle něj může stát obchodníkům: „Bitcoiny můžete vytáhnout a převést, koupit za ně 1 000 altcoinů a sledovat, jak havarují o 98 %.“

Závěr

Andreas Antonopoulos je i přes rizikovost zastáncem DeFi kontraktů. Vidí v nich možnost, jak vydělat pravidelný pasivní příjem. Není přitom jediný, kdo na tuto možnost upozornil. Ředitel burzy OKEX pro finanční trhy Lennix Lai v březnu uvedl: „Kombinace kryptoměny a DeFi vytváří pro uživatele alternativní způsob, jak získat pasivní příjem, který dříve nebyl možný.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *