Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Analytik Lark Davis: Nebuďte krmením pro rybičky, když cena Bitcoinu klesá!

Kryptoměnový obchodník a analytik Lark Davis věří, že instituce stále nevyhubily velryby na krypto trzích. Velcí hráči podle něj hrají “hry o Bitcoiny,” když cena Bitcoinu (BTC) klesá.

Analytik varuje retail

Analytik Davis říká, že velcí obchodníci a držitelé Bitcoinu těží z prudkého propadu ceny BTC. Konkrétně tvrdí, že velryby doufají, že drobní obchodníci prodají Bitcoin, když jeho cena klesá. Doslova podle něj manipulují trhem tak, aby retail levně prodal a sami tak zvyšují své pozice.

Lark Davis uvedl:

„Na tomto trhu jsou velmi bohatí a velmi silní hráči, kteří velmi dobře manipulují s trhem. Jsou dobří ve hře, že? A hrají tu hru s miliardami dolarů najednou. Otřásají trhem masivním výprodejem a současně trh shortnou.

Poté, když trh klesne, převezmou vaše bitcoiny, které jste panicky prodali po 10% poklesu. Výplach a opakovat. Výplach a opakovat. Získávání více Bitcoinu, zvyšování jejich pozic. Toto je proces, který se vás pokouší setřást ze své pozice. Pamatujte, přátelé, nestaňte se velrybí potravou.“

TIP: Krypto v červených číslech – Bitcoin navštívila korekce a smetla jeho cenu pod 33 tisíc

Trend nebyl narušen

KryptoHodler navštěvují čtenáři, kteří jen díky silným rukám a neochvějném HODLu překonali downtrend 2018 – 2019 či covidový panický výprodej 2020. Nakonec se všichni hodleři na světě dočkali optimističtějšího období, když cena BTC v prosinci 2020 překonala dosavadní ATH a v lednu jej zdvojnásobila.

Nyní přišla korekce. V bitcoinovém bull runu v roce 2017 se král kryptoměn několikrát ponořil do silné korekce. Na cestě k tehdejšímu historickému maximu 20 000 $ (ATH) se opakovaně propadl o 30 % až 40 %. Momentální propad o 23 % tedy není ničím neobvyklým. Zajímavostí je, že právě dnes, během korekce, Britský úřad FCA varoval krypto investory před riziky a sdělil jim, že se na kryptotrhu pravděpodobně nedočkají případné pomoci vládních institucí, jako je finanční ombudsman.

Během stejného propadu analytik a veterán obchodování Peter Brandt uvedl, že parabolický trend Bitcoinu „nebyl ani zdaleka“ porušen. Brandt v minulosti dokázal prokázat své zkušenosti, když byl schopný identifikovat konec posledního dlouhodobého býčího cyklu Bitcoinu a označil začátek jeho dlouhodobého poklesu na minimum kolem 3150 $.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *