Čtvrtek, 21 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Raoul Pal věří, že nás čeká altcoinová sezóna: Ethereum může jít až na 20 tisíc $

Bitcoin již od roku 2019 výrazně překonává většinu altcoinů. Altcoiny sice v posledních týdnech mohly růst v dolarové hodnotě, ale co se týče hodnoty v BTC, je to jiná písnička. Avšak altcoinová sezóna se podle některých investorů může blížit.

Raoul Pal vidí altseason blízko

Po svém zotavení z downtrendu se Bitcoin odpoutal od altcoinů a naprostou většinu z nich svým výkonem překonává. Mnohé alty se stále plácají prakticky poblíž cenového dna, zatímco BTC již dokázal více než zdvojnásobit předchozí ATH z roku 2017.

Raoul Pal říká, že rizikovější altcoiny pravděpodobně budou následovat Ethereum, které jen v prvních dvou týdnech roku 2021 vzrostlo o 60 %. Generální ředitel společnosti Real Vision Group je bullish jak na Ethereum, které nemá daleko k dosažení ATH (nad 1 400 USD), tak i na některé další altcoiny.

Kryptoinvestor uvádí:

„Stále mám mnohem více BTC, ale přidávám se k ETH. Další zastávkou budou alty s vyšším rizikem. […] Větší riziko = menší velikost.”

Ethereum může kopírovat BTC bull run 2017

3. ledna 2021 dosahovala dominance BTC přibližně 73 %. Od té doby jsme zaznamenali jisté známky oživení altcoinů. Jde však o příliš krátké období na to, abychom vůbec mohli začít hledat nějakou změnu na trhu. Nicméně, v posledních 14 dnech altcoiny získaly asi 7 % podílu na trhu na úkor Bitcoinu, který nyní dosahuje 66% dominance. Níže vidíte, jak dominance Bitcoinu (vyzn. oranžově) od konce posledního dlouhodobého býčího cyklu (january 2018) rostla.

Graf dominance BTC od roku 2013 (zdroj: CMC)

Raoul Pal podle svých slov věří, že by Ethereum mohlo dosáhnout 10 000 až 20 000 dolarů. V podstatě by tak druhá největší kryptoměna následovala stejný cyklus jako Bitcoin před více než 3 lety, když v roce 2017 největší kryptoměna dosáhla ceny bezmála 20K $. Pal zmiňuje Metcalfeův zákon, který uvádí, že síťový efekt telekomunikační sítě je úměrný druhé mocnině počtu připojených uživatelů v systému

.

„Jejda… ETH vypadá stejně jako BTC – Metcalfeův zákon se zdá být klíčem k ceně jak pro ETH, tak pro BTC… Ale tržní kapitalizace ETH roste rychleji než BTC ve stejném bodě (z prvních 1 mil. aktivních adres). Sakra, opravdu? Je ETH ve struktuře cen totožný s BTC, když měl stejný počet aktivních adres ?? Ale, ale myslel jsem si, že je to bezcenný shitcoin???”

„Ano, ETH by v tomto cyklu mohl jít na 20 000 $ (přesně to samé jako minulý cyklus BTC, podle tržní kapitalizace bude ETH větší).”

Altcoinová sezóna

Problém je, že čekání na altcoinovou sezónu už přešlo z napínavé kratochvíle v dlouholetý “sport”. V dlouhodobém měřítku Bitcoin historicky vždy altcoiny cenově překonal, a to zásadně. Jedinou nadějí pro hodlery altcoinů se tak stává právě altcoinová sezóna. Mnozí se upínají k možnosti, že se zopakuje situace z roku 2017, kdy krátkodobě dokázaly altcoiny dosahovat brutálního zhodnocení a naprosto zastínit růst BTC.

Mezi 27. únorem a 19. červnem 2017 klesla dominance BTC z 86 % na necelých 38 %. To je pokles o téměř 50 % podílu na trhu za necelé 4 měsíce. Tržní kapitalizace altcoinů ve stejném období vzrostla z 3 miliard $ na 70 miliard dolarů. Pokud držíte altcoiny, tak přesně tohle je období, kde chcete být, pokud se zopakuje. Porovnali jsme hodnotu ETH vyjádřenou v BTC za dané období a ukázalo se, že Ethereum během altcoinového jara 2017 dosáho více než 10násobného zhodnocení – ne v dolarech, ale v BTC!

Graf ETH / BTC – Altcoinové jaro 2017 (zdroj: Coingecko)

TIP: Majk Spirit, známý raper ze Slovenska, začal těžit Bitcoin a investoval do Etherea

Závěr

Raoul Pal hovoří o možném příchodu altcoinové sezóny. Podle něj by Ethereum mohlo v tomto cyklu dosáhnout vrcholu na hodnotách 10 až 20 tisíc dolarů. V článku jsme si připomněli altcoinové jaro 2017. Z pohledu investora je bezpečnější na HODL zvolit Bitcoin, ale jsou mapovány dočasné časové intervaly, kdy altociny vysoce překonávají Bitcoin. Takové období bývá označováno jako altcoinová sezóna. V minulosti proběhly dvě silné altcoinové sezóny v roce 2017, tedy během bull runu. Zopakuje se minulost?

Trading platforma eToro varuje uživatele: Dochází kryptoměny k obchodování kvůli „bezprecedentní poptávce“

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

1 Comment

  • ppetr1

    je skoda ze si spousty investoru neuvedomuje inflacni ETH a uz vubec nechape stagnaci BTC – ktera dle meho bude trvat cca 2-3 mesice.
    hodne lidí nectou zpravy a nedokazi vyvodit zavery – natoz aby se naucili pocitat v % !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *