Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Mt. Gox začne vyplácet zbývající BTC; MMF vyzývá vlády k rozhazování; Ruská burza Livecoin končí po hacku: Příběhy týdne

Svého času přední světová kryptoměnová burza Mt. Gox by měla konečně začít odškodňovat své někdejší zákazníky. Na trh tak může zamířit až cca 150 tisíc bitcoinů, z toho 90 % má jít věřitelům. Ruská burza kryptoměn Livecoin oznámila úplné vypnutí v důsledku údajného hacknutí z prosince 2020. MMF vyzývá vlády, aby utrácely co nejvíce peněz na podporu nafukovacích ekonomik. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Zákaznící Mt. Gox konečně dostanou BTC

CoinLab Inc. uvedla dohodu s Nobuaki Kobayashi, insolvenčním správcem zkrachovalé burzy Mt. Gox. Zákazníci mají možnost získat 90 % BTC, které zbyly po hacku. Na vypořádání přitom čekají již od začátku roku 2014, kdy byla burza trvale uzavřena. Tento plán musí být schválen věřiteli, kteří mají právo dohodu odmítnout.

Mt. Gox se sídlem v Japonsku byla kdysi největší bitcoinovou burzou na světě. Ztráta přibližně 850 tisíc bitcoinů byla katatrofou, která svého času zasáhla celý kryptomarket. Nyní můžeme pocítit poslední dopad, který si Mt. Gox schovává pro trh s Bitcoinem a kryptoměnami. Jak KryptoHodler dříve informoval, výplata BTC zákazníkům burzy je dlouho odkládaným krokem a tito nedobrovolní hodleři by mohli so letech využít zisk, který jim jejich bitcoiny po letech čekání přinesou.

Předpokládá se, že by se celkem mělo jednat asi o 150 000 BTC. Zákazníci by z nich měli získat 90 %. Zajímavostí je, že v době vyhlášení bankrotu Mt. Gox stál Bitcoin méně než 500 dolarů. V době přípravy článku se obchoduje za 37 tisíc USD, což je více 74násobně tolik.

Ruská burza Livecoin oználima úplné vypnutí

Hacky a pády burz bohužel v roce 2014 neskončily. Ruský Livecoin trvale ukončil provoz kvůli finančním a technickým škodám způsobeným údajným útokem na své servery koncem roku 2020. Burza nyní o víkendu oznámila svůj konec s tím, že se snaží „vyplatit zbývající prostředky“ svým klientům.

Toto deja vu má nepříjemnou příchuť. Zatímco v případě Mt. Gox

zákazníci čekají dlouhé roky, ani Livecoin není schopen vyplatit zbytek prostředků bez komplikací. Uživatelé mají kontaktovat burzu prostřednictvím e-mailu a dokončit ověření. Aby bylo možné zahájit postup, musí zákazníci Livecoinu platformě zaslat svá uživatelská jména a datum registrace. Datum vypořádání není stanoveno, přičemž žádosti o vrácení peněz budou striktně přijímány nejpozději do 17. března 2021.

Někteří uživatelé odmítli poslat své osobní údaje do Livecoinu kvůli obavám o soukromí. Burza, která zastavila provoz 24. prosince 2020, údajně po pečlivě naplánovaném útoku ztratila kontrolu nad všemi svými servery. Nyní zákazníky vybízí, aby společně nekomunikovali na neoficiálních telegramových kanálech, zatímco někteří z nich spekulují o exit scamu samotné burzy, či o tom, že samotné oznámení mohli učinit hackeři.

MMF vyzývá vlády k rozhazování

Výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgieva vyzývá politické činitele na celém světě, aby utráceli a zadlužili své země co nejvíce. Výzva, působící jako špatný vtip, symbolicky odráží truchlivý stav světové ekonomiky, chycené do pasti vlastních oživujících procesů. Ve zprávě agentury Reuters „Utrať kolik jen můžeš” se Georgieva zasazuje o fiskální politiku, která podporuje výdaje ve snaze zabránit ekonomickému kolapsu během zuřící pandemie.

Šéfka MMF rovněž zdůrazňuje význam synchronizovaného zvyšování vládních výdajů po celém světě, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Apel na světové politiky ze strany MMF současně zmiňuje výhodné cesty k blahodárnému rozhazování, kterými jsou třeba zelené technologie a digitální ekonomika.

Finanční reset: Ředitelka MMF požaduje „nový brettonwoodský moment“

Anthony Pompliano: Každý jednotlivec v kryptoprůmyslu podceňuje Bitcoin

Kde je Jack Ma? Nejbohatší Číňan kritizoval režim, pak se bez vysvětlení odmlčel

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *