Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

BTC a altcoiny v korekci po kritice Janet Yellenové! Ministryně financí, kterou si zvolil Joe Biden, chce zničit kryptoměny

Spojené státy: Zatímco včera druhá největší kryptoměna Ethereum lámala cenové rekordy, dnes je trh v korekci po zdrcujícím výroku Yellenové. Nastupující ministryně financí očekávaná pro vstup do Bidenova kabinetu přišla s dramatickou kritikou Bitcoinu i altcoinů.

Silná slova Janet Yellenové

Yellenové, Yellenová, Janet, ministryně financí
Janet Yellen

Zdá se, že kritické komentáře bývalé předsedkyně Federálního rezervního systému USA (FED) Janet Yellenové dnes negativně ovlivnily celý trh kryptoměn. Ten se tak propadl v globálu o 7,13 % za posledních 24 hodin (v době přípravy článku) a nyní sedí na celkové kapitalizaci 985,87 miliard dolarů. Ethereum, které včera lehce lízlo nové historické maximum, spadlo o více než 100 USD na aktuálních 1 289 USD / ETH.

Yellenová, která byla nominována na pozici ministra financí prezidenta Bidena, uvedla, že mnohé kryptoměny se používají hlavně k nedovolenému financování. Během virtuálního slyšení finančního výboru Senátu USA z úst Yellenové zaznělo:

Kryptoměny jsou obzvláště důležité. Myslím, že mnoho z nich se používá, přinejmenším v transakčním smyslu, hlavně k nedovolenému financování a myslím si, že opravdu musíme prozkoumat způsoby, jak můžeme omezit jejich použití a zajistit, aby prostřednictvím těchto kanálů nedocházelo k praní peněz.“

Ani bývalý ministr financí Mnuchin nebyl nadšencem

Ostrá kritika a předzvěst tlumících regulací pro krypto sektor od jedné z nejmocnějších osob ve světě financí je pro kryptoměny skutečným nožem bodnutým do zad. Neblahý výrok je o to nečekanější v době, kdy sem přitéká mnoho miliard dolarů ze strany institucí a velkých investorů po celém světě a kdy se technologie kryptoměn používají v mnoha oblastech průmyslu, ale i ke zefektivnění mezinárodních transakcí a tvorbě stablecoinů podložených fiat měnou či digitálních měn centrálních bank (CBDC).

Navzdory negativnímu názoru, který zazněl od předpokládané budoucí ministryně financí USA Janet Yellenové, se toho příliš nemění. Ve funkci má jako historicky první žena nahradit Steva Mnuchina, který také nepatřil zrovna k nadšencům do nové technologie a finančních možností, které svět kryptoměn nabízí. Za připomenutí stojí třeba jeho výroky, že Bitcoin a kryptoměry jsou hrozbou pro národní bezpečnost, a nebo že dolar se na praní špinavých peněz nepoužívá.

Biden se chystá do čela USA

Označení kryptoměn za něco, co se používá hlavně k „nedovolenému financování,”  ze strany budoucí ministryně financí USA Yellenové, může být do značné míry výsledkem pouhé neznalosti. Naopak nový předseda SEC by toho o kryptoměnách mohl vědět dost. Jak KryptoHodler informoval před týdnem, měl by se jím stát Gary Gensler

, který poslední léta strávil výukou kurzů digitálních aktiv a blockchainu na MIT. Mezitím byl jeho výběr oficiálně potvrzen Bidenem.

Zatímco se dnes odehraje inaugurace 46. prezidenta Spojených Států Joe Bidena, centrum Washingtonu působí trochu jako válečná zóna. „Hlavní město je v podstatě uzavřené… Obrněná vozidla a betonové bariéry blokují ulice. National Mall je uzavřený. Komplex Kapitolu Spojených států je oplocený. Na křižovatkách jsou kontrolní stanoviště,” uvedla agentura Associated Press.

Mezi dosluhující členy Trumpovy administrativy patří i Brian Brooks, který vedl Úřad kontrolora měny (OCC) a během posledních osmi měsíců zde učinil mnoho pro podporu inovací. Brooks označil kryptoměny, včetně decentralizovaného financování (DeFi) a stablecoinů , za dnes „pro některé děsivé, ale zítra nezbytné,“ aby USA „nadále vedly a uspěly“ ve světě. Ke konci svého funkčního období vydal pokyny, které americkým bankám výslovně povolují využívat blockchainy a stablecoiny pro platební aktivity a dokonce vydávat stablecoiny samy. 

Závěr

Čas od času slýcháme z úst regulátorů i politiků kritiku kryptoměn. Nejnovějším přírůstkem je komentář Janet Yellenové, která kryptoměny vykreslila jako nástroje k nedovolenému financování a hovořila o nutnosti omezení jejich použití. Yellenovou si za novou ministryni financí zvolil nastupující prezident USA Joe Biden, kterého dnes večer čeká inaugurace.

Odstupující Trump již vyklidil Bílý dům a byl také v údajné souvislosti s nedávným incidentem v Kapitolu “vyklizen” z některých sociálních sítí, vč. Facebooku a Twitteru, zatímco na něj demokratická média “chrlí oheň a síru”. Společnost v USA je nyní rozštěpená na dva tábory, podobně jako příznivci a odpůrci kryptoměn na vrcholových politických pozicích.

 

Kde je Jack Ma? Nejbohatší Číňan kritizoval režim, pak se bez vysvětlení odmlčel

USA: Měnový regulátor potvrzuje nové kryptoregulace před odchodem Trumpovy administrativy

Joe Biden vybral novou ministryni financí. Není zrovna fanynkou Bitcoinu

Bitcoin: Na bloku #666 666 byl zvěčněn citát z Bible: „Nedej se přemáhat zlem, ale přemáhej zlo dobrem”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *