Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ripple ukazuje centrálním bankám funkci vydávání stablecoinů na XRP, včetně CBDC

I přes probíhající soudní spor s komisí SEC Ripple pokračuje v práci na svém projektu, včetně XRP. Společnost oslovuje banky a centrální banky, kterým chce přinést XRP ledger a umožnit vydávat na něm stablecoiny včetně CBDC.

XRP může bankám usnadnit vydávání stablecoinů

Ripple poznamenává, že banky mohou vydávat stablecoiny na XRP Ledgeru (XRPL). V současné době společnost hledá 3 zaměstnance na manažerské pozice pro spolupráci s centrálními bankami, jednoho pro každou ze svých kanceláří v San Francisku, New Yorku a Londýně. To nasvědčuje úmyslu poskytovat centrálním bankám přeshraniční platební služby a funkci vydávání CBDC na ledgeru XRP.

Společnost uvádí:

XRP Ledger (XRPL) je open-source, decentralizovaná blockchain technologie, která poskytuje značné výhody pro banky, jako je škálovatelnost, rychlost a cenu. Finanční instituce, které jej dnes používají, využívají XRPL pro svou schopnost plně vypořádat transakce za zlomek penny a za pouhých 3 – 5 sekund – rychleji než jakýkoli jiný hlavní blockchain

XRPL, vytvořený pro platby, lze také použít k podpoře vydávání stablecoinů s jedinečnou funkcí zastupitelného tokenu zvanou Vydané měny . Vydané měny jsou navrženy tak, aby byly ideální platformou stablecoinů a poskytovaly emitentovi jednoduché, ale bohaté funkce správy, které usnadňují vytváření, vydávání a správu jakéhokoli aktiva – včetně stablecoinů.

TIP:Největší britská banka blokuje kryptotransakce; Morgan Stanley investuje do MicroStrategy; Bitcoin je bublina, říká Bank of America: Zprávy z banky

Proč právě nyní?

Ripple poukazuje na „zásadní rozhodnutí,” které loni v červenci učinil Úřad kontrolora měny (OCC), když umožnil finančním institucím „spravovat digitální aktiva pro zákazníky a poskytovat bankovní služby pro podniky orientované na digitální aktiva.” Zejména pak cituje novinku, o které jsme vás informovali zhruba před týdnem.

Americký bankovní regulátor OCC totiž oznámil, že banky v USA se mohou připojit k blockchainovým sítím jako uzly a validátoři a plně používat stablecoiny k usnadnění a zlevnění platebních transakcí pro zákazníky. Je zřejmé, že právě díky tomu Ripple zvýšil úsilí, aby kryptoměna XRP mohla být více využívaná bankami, včetně centrálních bank, které v současné době velmi často zvažují nebo pracují na CBDC.

XRP se propadl pod Litecoin! Brutální pád může pokračovat po žalobě významného investora [Souhrn]

Google: Vyhledávání výrazu „Ethereum“ dosáhlo historického maxima!

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *