Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Největší britská banka blokuje kryptotransakce; Morgan Stanley investuje do MicroStrategy; Bitcoin je bublina, říká Bank of America: Zprávy z banky

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z banky. Tentokrát se novinky týkají zákazu kryptotransakcí ze strany HSBC, investice Morgan Stanley do růstu BTC prostřednictvím nákupu akcií společnosti MicroStrategy a Bank of America tvrdí, že Bitcoin je „matka všech bublin.”

HSBC blokuje krypto transakce z a do banky

Sunday Times uvádí, že britský gigant HSBC nebude zpracovávat platby kryptoměnou ani neumožňuje zákazníkům převádět peníze z digitálních peněženek. Londýnské noviny uvádějí, že jiné velké banky v zemi přijímají převody kryptoměn z digitálních peněženek na bankovní účty zákazníků. V kontrastu s tím však mnohé z nich zablokují transakce kreditní kartou, pokud se jedná o nákup nebo prodej Bitcoinu (BTC). Zpráva přichází pár dní po stanovení nejnovějšího ATH Bitcoinu na úrovni cca 42 000 USD a chvíli poté, co britský finanční regulátor varoval veřejnost před investováním do kryptoměn. FCA také stojí za zákazem kryptoderivátů nabízených maloobchodním spotřebitelům v Británii.

Držitelé digitálních aktiv údajně riskují, že  pokud nenajdou banku, která bude vyhovovat jejich potřebám, budou nuceni ponechat své peníze na kryptoburze. Nicméně by zákazníci HSBC měli mít nadále možnost odeslat si na bankovní účet fiat měnu po prodeji kryptoměny na burze, jako je Coinbase. Kryptohodler začátkem roku 2020 informoval, že legální možnost nabízet kryptoaktiva společně s běžnými účty získaly německé banky. V USA pak banky mají regulační zelenou k plnému využití stablecoinů, včetně otevření vlastních uzlů.

Morgan Stanley investuje do MicroStrategy

Investiční gigant Morgan Stanley zvyšuje svůj podíl v MicroStrategy, jejíž akcie prudce vzrostly od doby, kdy společnost začala nakupovat obrovské množství Bitcoinu (dosud celkem 70 470 BTC). Když se ze společnosti MicroStrategy, zabývající se původně obchodními informacemi, softwarem a cloudovými službami, stal 5. největší bitcoinový hodler na světě, akcionáři získali možnost nakupovat akcie, jejichž de facto podkladovým aktivem je Bitcoin. Dokonce i banky, jako je Morgan Stanley, oceňují pohodlný způsob, jak se dostat k Bitcoinu.

Průzkumník trhu Kevin Rooke zhodnotil, že Morgan Stanley koupila bezmála 11% podíl ve společnosti MicroStrategy. Uvádí:

„Morgan Stanley právě podala formulář SEC, ve kterém prohlásila, že nyní vlastní 792 627 akcií (10,9 %) společnosti MicroStrategy. Zvýšili svoji pozici o 360 % a od 3. čtvrtletí 2020 přidali téměř 650 000 akcií. I banky chtějí Bitcoin.“

TIP: Analytik Lark Davis: Nebuďte krmením pro rybičky, když cena Bitcoinu klesá!

Bank of America: Bitcoin je matka všech bublin

Zatímco Morgan Stanley kupuje Bitcoin prostřednictvím akcií MicroStrategy, jiná banka tak optimistická ohledně kryptoměny nejspíš není. Hlavní investiční stratég Bank of America vidí v bitcoinech „matku všech bublin.“ Michael Hartnett vysvětlil, že nedávný nárůst ceny Bitcoinu může být dalším případem spekulativní mánie.

Bitcoin podle něj hravě sfoukne předchozí bubliny. K těm patří nárůst ceny zlata o více než 400% na konci 70. let, japonské akcie na konci 80. let a thajský akciový trh v polovině 90. let. Rovněž porovnal bitcoiné rally s dotcom buble na konci 90. let a cenami bydlení v polovině 2000. Stratég poukázal na to, že tyto sektory zaznamenaly trojciferné procentní zisky, než se zhroutily.

Mezi další, kteří varují krypto investory, patří investiční ředitel společnosti Guggenheim Investments. Uvedl: Parabolický růst Bitcoinu je v blízké budoucnosti neudržitelný. […] Je čas vzít ze stolu nějaké peníze.” Mnozí jej následně obvinili z pokusu o manipulaci trhu, protožeGuggenheim ještě [Bitcoin] nekoupil. Stále čekají na souhlas SEC.” Obchodník a ekonom Alex Krüger zmínil „Guggenheimovo podání SEC k investování do bitcoinů prostřednictvím GBTC.” A dodává: „Navrhované podání vstoupí v platnost 31. ledna. Zdá se, že Minerd chce koupit Bitcoin za 500 milionů $ a jak cena stoupá, nyní říká lidem, aby si vzali zisky.” Tyto informace následně vyhodnotil youtuber Sunny Decree, který dnes svým 137 tisícům odběratelům videí i desítkám tisíc sledujících na Twitteru řekl: „Kupujte Bitcoin nyní.”

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné

Krypto v červených číslech – Bitcoin navštívila korekce a smetla jeho cenu pod 33 tisíc

Historie Bitcoinu – Časová osa a události v životě nejvýznamnější kryptoměny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *