Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

„Čím dříve se přidáš, tím lépe se máš!” MicroStrategy vykoupila dip a nyní vlastní více Bitcoinu než vláda Spojených států

Michael Saylor oznamuje další nákup bitcoinů ve výši 650 milionů USD. Společnost MicroStrategy 21. prosince uvedla, že v roce 2020 nakoupila Bitcoin za více než 1 miliardu dolarů. Zde se dozvíte, proč to dělají a jaké mají ambice.

MicroStrategy vykoupila dip

Největší nezávislá veřejně obchodovaná společnost pro business intelligence v roce 2020 masivně nakupovala Bitcoin. Nyní je 5. největším hodlerem BTC na světě a vlastní více než americká vláda. Ta přitom údajně vlastní 69 420 BTC. Společnost MicroStrategy uvedla:

„K 21. prosinci 2020 společnost drží agregát přibližně 70 470 bitcoinů, které byly získány za celkovou kupní cenu přibližně 1,125 miliardy USD a průměrnou nákupní cenu přibližně 15 964 USD za bitcoin, včetně poplatků a výdajů.”

Poslední nákup Bitcoinu MicroStrategy

Když MicroStrategy naposledy nakupovala, přidala ke své bitcoinové zásobě 29 646 BTC za pořizovací cenu celkem 650 milionů $. To je v průměru kolem 21 925 dolarů za bitcoin.

Svůj záměr koupit více bitcoinů společnost oznámila začátkem měsíce, přičemž jak KryptoHodler informoval, zdrojem prostředků měl být prodej dluhových cenných papírů ve výši 400 milionů USD. Prodej dluhopisů  nakonec přinesl 650 milionů dolarů, které byly nyní podle plánu použity na nákup Bitcoinu.

Pokud jde o první nákup, MicroStrategy zahájila svoji bitcoinovou cestu v srpnu. Začala nákupem 21 000 BTC za 250 milionů $

Čím dříve se přidáš, tím lépe se máš!

Saylorova firma zabývající se business intelligence si pořídila BTC za více než miliardu dolarů. „[Velké společnosti] budou nakonec [Bitcoin] potřebovat,” uvedl Saylor.Dnes máte peněžní energii v hodnotě 20 miliard dolarů. Ztrácí 15 % své kupní síly ročně. Ztratíte polovinu této energie za 36 měsíců, pokud ji nebudete chránit.”

„Pokud to vložíte do Bitcoinu, můžete místo toho, abyste ztratili polovinu své kupní síly, rozumně očekávat, že v příštích třech letech každý rok zdvojnásobíte svou kupní sílu, tak proč nevložit 1 miliardu

dolarů a za tři roky bude mít hodnotu 8 miliard. […] Pokud Tesla vloží 1 miliardu dolarů [do bitcoinů], zdvojnásobí své peníze do 12 měsíců. Pokud vloží 2 miliardy dolarů, pravděpodobně vytvoří zisk 10 miliard dolarů. Mimochodem, mohl by to udělat kdokoli.”

Bitcoin je dominantní síť, která je nezastavitelná… 99 % investorů tomu nerozumí, ale jakmile to pochopí, musí se do toho všichni vrhnout,” dodává Saylor s tím, že příchod dalších investorů logicky žene cenu nahoru, což opět zvyšuje zájem dalších investorů, atd.Takže čím vyšší je cena, tím lepší je. Což je opakem většiny společností… Čím vyšší bude cena Bitcoinu, tím méně riskantní bude.“

TIP: Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Závěr

Kryptoměnová komunita si klade otázku, zda vůbec firmy jako MicroStraegy rozumí BTC a co v tom vidí. Ukazuje sem že tito hráči nehledají rychlé zhodnocení a nehodlají za měsíc prodávat. Naopak se přidávají k hodlerům, investují dlouhodobě, v BTC vidí zajištění proti inflaci a potenciál obrovského růstu. Jak vysvětluje Saylor, existuje zde určité očekávání toho, že se postupně přidají další a další:

Čím dříve se přidáš, tím lépe se máš. A jak se lidé připojují, je to stále silnější a cena stoupá. Pokud jste Tesla, chcete být první, protože Apple zaplatí dvakrát tolik, a pak Google zaplatí dvakrát tolik, a Facebook zaplatí dvakrát tolik a nakonec se všichni musí připojit, protože pokud se nepřipojíte, ztratíte 15 % až 20 % své kupní síly ročně… A v tomto konkrétním případě je Bitcoin dominantní odpovědí. A jak si to lidé začínají uvědomovat, bude to jen urychlovat přechod a míru adopce.“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *