Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Burzovní výhled: Analýza Bitcoin, Chainlink, XRP, akcie China Mobile, forex a komodity

V tomto článku vám ve spolupráci s analytikem Mgr. Petrem Plecháčem přinášíme týdenní burzovní výhled. V článku je pro vás připravená analýza kryptoměn Bitcoin, Chainlink a XRP. Podíváme se také na další trhy mimo kryptomarket. Nebude chybět ani vyčerpávající video s celou řadou informací z trhů.

O autorovi
Petr Plecháč se věnuje obchodování na trzích přes 10 let a je zakladatelem webu TradeCZ.cz.

Úvodní slovo – fundamenty a tržní sentiment

Máme za sebou poslední celý obchodní týden v tomto roce, který nepřinesl žádné větší rozuzlení. Debata kolem stimulačního balíčku v USA na podporu domácí ekonomiky se dostala do finálové rovinky a my bychom již během několika hodin měli znát detaily. Británie s EU i nadále jedná, čas se krátí a ani jedna strana nechce ustoupit. Přiměje Borise Johnsona ustoupit v otázce Brexitu to, že se Londýn dostává pod přísný lockdown kvůli šíření nové mutace viru?

Koronavirus, vakcína, stimuly, brexit nebo čínsko-americké vztahy, to vše hýbe trhy, kryptoměny nevyjímaje. Americký dolar je pod tlakem a z Bitcoinu se stává rovnocenná alternativa. Pakliže jsou americké akcie drahé, čínské akcie se dostávají na blacklist, zlato je blízko ATH a málo likvidní a dluhopisy bez výnosu, zdají se být kryptoměny poměrně zajímavým východiskem.

O Bitcoin i další altcoiny projevují zájem velké instituce a fondy, nakupují za stovky milionů dolarů a hovoří o potenciálu dosažení 100K ale i 300K USD za 1 BTC. Vzhledem k okolnostem nelze na kryptoměnách očekávat rychlé ochlazení nákupního apetitu.

Analýza Bitcoinu

Jsou toho plné noviny v Česku i v zahraničí… Bitcoin po třech letech překonal své dosavadní maximum a aktuálně jej stanovil na 24 000 USD.

Nedošlo tedy jen k překonání předchozího ATH a udržení se nad, ale Bitcoin přidal dalších 20 % a zdá se, že se mu na vyšších hodnotách zalíbilo. Trh je v území, kde před sebou nemá žádný přirozený odpor v podobě předchozích cenových tržních swingů, patternů atp.

Na trhu je znatelný býčí optimismus, takže shorty nejsou úplně na místě, a obchodníci by se měli zaměřit spíše na breakouty a silné supportní oblasti v podobě konfluence trendline a Price Action patternů.

Analýza XRP

Kryptoměna XRP (altcoin.., možná ani to ne?) vytváří novou rovnovážnou oblast kolem ceny 0,6 USD. Po zveřejnění spolupráce s jednou z největších bank ve Spojených státech došlo pravděpodobně k výběrům profitů nebo jej obchodníci přeměnili do jiné kryptoměny. Trh se však zarputile snaží veškeré propady rychle vykoupit. Aktuálně se XRP obchoduje na High Volume Node z Volume Profile.

Analýza Chainlink

Na grafu LINK/USD lze identifikovat tvorbu tržní formace triangle, po jejímž případném breaku se velmi blízko trhu nachází jak supportní, tak resistentní oblast. Trh se nachází v oblasti High Volume Node a další pohyb trhu bude záviset především na pohybu hlavní kryptoměny Bitcoin.

Video

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *