Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Člen skupiny Linkin Park prodal svůj první NFT token za 30 tisíc $ a výtěžek věnoval na charitu

Mike Shinoda, hudebník a spoluzakladatel raprockové kapely Linkin Park, vydává své NFT tokeny. Kupující získá jedinečný token s písní, který je pouze jeden a může ho případně dále prodat, nebo si ho nechat. Vypadá to jako úspěch…

Mike Shinoda z Linkin Park používá blockchain k prodeji písní

Mike Shinoda přesměroval pozornost 1 milionu svých fanouškůna blockchainovou technologii. „NFT, který jsem zveřejnil, bude (musí být záměrně) 1 z 1. Co vlastníte: soubor (umění?), Který jsem nahrál na platformu zora.co. Ten soubor nemohu znovu nahrát. Nevlastníte píseň, master nebo autorská práva, ale vlastníte soubor,” uvedl člen kapely Linkin Park na Twitteru.

Shinoda se tím připojuje k neustále rostoucímu zástupu osobností a vlivných lidí, kteří si namáčejí prsty do technologie NFT. Celou věc popsal jako experiment, a zřejmě úspěšný.

“Tady je ta šílená věc. I kdybych nahrál plnou verzi obsažené skladby na DSP po celém světě (což mohu stále udělat), nikdy bych se nedostal ani na hranici 10 000 $, po poplatcích od DSP, labelu, marketingu atd.,“ napsal spoluzakladatel skupiny Linkin Park.

Prodej za 30 tisíc dolarů vypadá jako úspěch

Hudebník dnes ráno informoval, že se jeho první NFT prodalo za 30 tisíc dolarů. Celou částku přislíbil věnovat na „stipendium Michaela K Shinody Endowed na ArtCenter College of Design

ve prospěch studentů na základě uměleckých zásluh a finančních potřeb.”

NFT má budoucnost

Rap-rocková ikona Mike Shinoda ze skupiny Linkin Park není jediná celebrita, která si pohrává s myšlenkou NFT. Nedávno vydal YouTuber Logan Paul sadu 44 NFT ve stylu pokémon karet, aby propagoval svůj nadcházející boxerský zápas celebrit. Podobně miliardářský investor Mark Cuban vydal na Rarible několik animací a dnes vydává další sadu, kde si kupující mohou vyžádat osobní videa od hostitele Shark Tank.

Spoluzakladatel Polyient Games Craig Russo říká, že aktivita celebrit je nevyhnutelným vedlejším produktem divokého býčího trhu, který překonává prostor NFT, ale také přirozeným přizpůsobením trhu produktů, který lépe spojuje slavné osobnosti s jejich komunitami.

„Po relativně pomalém období posledních několika měsíců se trh NFT opět zahřívá,” uvedl Russo. „Vzhledem k tomu, že současné případy použití NFT jsou přístupné a mají velmi sociální povahu, začínáme zaznamenávat příliv zájmu hlavního proudu. To nakonec vedlo k tomu, že do prostoru vstoupilo několik významných osobností.“

HODLbERRY NFT

NFT – “Nonfungible tokens” jako další forma kryptoměny [Cryptoinvest]

Ethereum poplatky jsou na ATH! Může návrh EIP 1559 pomoct přetížené ETH síti?

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *