Altcoiny v korekci, mezitím se Bitcoin škrábe na nové ATH – poskočil nad 51 tisíc dolarů

btc, bitcoin, ufo, vesmír, sci-fi

Zatímco řada youtuberů a kryptowebů informovala o proražení 50 tisíc dolarů již začátkem týdne, Bitcoin tuto silnou psychologickou úroveň skutečně překonal až dnes ráno. Nyní hledá nové ATH nad 51 tisíci $.

Bitcoin překonal 51 tisíc dolarů

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje zhruba za 51 500 dolarů. Jelikož jde o historicky nejvyšší hodnoty, jsme stále ve fázi price discovery a Bitcoin hledá své nové ATH. 50 tisíc dolarů je důležitá psychologická úroveň a pokud Bitcoin dokáže nad touto hladinou zavřít denní svíčku, bude to velmi pozitivní signál.

K tomu je třeba dodat jednu podstatnou věc. Bez ohledu na to, jak dlouho potrvá, než BTC dosáhne vrcholu cyklu, jedno je jisté. Nakonec se opět dočkáme dlouhodobého bear marketu.

Pozor na FOMO

Řada lidí, kteří jsou na kryptomarketu delší dobu, nyní začíná opatrně mírnit FOMO ostatních a jen za poslední týden se k obezřetnosti a výběru zisků přimlouvají i nejsledovanější zahraniční krypto youtubeři, jako je Ivan on Tech, The Moon a další. KryptoHodler upozornil na varování Larka Davise hned v jednom z prvních dílů našeho nového seriálu TNT. Davis upozornil, že většina krypto investorů navzdory býčímu cyklu z dlouhodobého hlediska nakonec přijde o peníze, pokud se nenaučí vybírat zisky z pumpovaných altcoinů.

Altcoiny v korekci

Než se Bitcoin nadechl k úspěšnému útoku na 50 tisíc dolarů a výše, nechal nejdřív altcoiny pustit trochu krve. Dominance narazila na 60 % a altcoinům se nepodařilo tuto úroveň prorazit. Následovala korekce většiny z nich. Altcoiny tak během opakovaných pokusů Bitcoinu o pokoření 50k $ spíše mírně padaly, než že by rostly společně s ním. Dominance BTC je aktuálně na 62 % a kapitalizace altcoinů za poslední týden několikrát neúspěšně zaútočila na 600 miliard. Altcoiny tedy aktuálně opět mírně zaostávají za Bitcoinem.

Fear & Greed Index

Pokud jde o aktuální sentiment na trhu, Index strachu a chamtivosti hlásí extrémní hamižnost obchodníků s Bitcoinem. Po propadu na hodnotu 40 během korekce na konci ledna jsme nyní opět prakticky v maximech. Hodnota 95 bodů je de facto maximum, kam se tento index kdy dostal. Přesto jde o hodnoty, kde sentiment trhu s BTC vydržel značnou část závěru roku 2020.

Fear & Greed Index (zdroj: Alternative.me)

Rainbow Chart

Nakonec tu máme náš oblíbený “Duhový graf”, který ukazuje, že zde pro růst ještě poměrně dost prostoru z dlouhodobého až středněndobého hlediska máme. Jde o dlouhodobý logaritmický graf BTC

Advertisement
s barevně vyznačenými zónami od nákupních oblastí, až po oblast maxima bubliny, a ačkoli nejde o vědecky podložený projekt, zatím poměrně přesně indikoval, v jaké fázi dlouhodobého cyklu se Bitcoin nachází.

Závěr

Bitcoin dnes překonal psychologickou úroveň 50 tisíc dolarů a začal se pomalu škrábat nad 51 000 $, případně výše. Altcoiny mezitím zažívají korekci, pokud jde o celkový podíl ostatních kryptoměn na trhu. Řada investorů, kteří zažili bull market 2016 – 2017 a následný downtrend, nyní vyzývá k obezřetnosti a někteří obchodníci proto raději vybírají alespoň určitou část zisků. Pokud máte v portfoliu altcoiny, které udělaly 10násobek, můžete rovněž i vy právě nyní uvažovat o výběru třeba 30 % zisků, čímž může stoupnout vaše psychická pohoda a klid.

SEC komisařka Hester “Kryptomáma” Peirce: Doufám, že SEC přijme další kroky k zajištění větší regulační jasnosti

Verge zažívá katastrofu – veškeré transakce za posledních 200 dní vymazány během ohromující reorganizace blockchainu

Pozor! Facebook je plný podvodníků – spamují a vydávají se za KryptoHodler a další legitimní krypto stránky

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.