Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

New York: Finanční regulátor udělil první bitcoinovou licenci v tomto roce společnosti ErisX

Regulátor ve státe New York udělil první licenci bitcoinové společnosti v roce 2020. New York State Department of Financial Services (NYDFS) povolil činnost další krypto burzy. Jejím provozovatelem je společnost ErisX. Ta nyní může svým zákazníkům nabízet možnost nakupovat a prodávat bitcoiny a další kryptoměny na své platformě.

Tip: Slovenský youtuber upozorňuje na davový efekt: Úspěšní dělají pravý opak

New York a nová licence

Burza, která je nejnovější licencovanou krypto společností v New Yorku, nenabízí pouze běžné obchodování, ale rovněž futures kontrakty. Jako clearingová entita pro tento druh obchodních nástrojů slouží Eris Clearing. Superintendent Linda Lacewellová pak uvedla, že NYDFS se snaží působit na technologicky vyspělé platformy, které mají potenciál pomoct koronavirem zasažené ekonomice.

Uvedla: Dnešní schválení je dalším krokem v expanzi aktivit ve virtuální měně ve státě a v podpoře finančních inovací v New Yorku, což bude obzvláště důležité nyní, když pracujeme na znovuotevření hlavního města světové ekonomiky.”

Generální ředitel ErisXu, Thomas Chippas, k tomu dodává: „Náš technologický základ, stejně tak jako regulační rámec, působnost a transparentní trh jsou stavebními kameny zavedených komoditních trhů. Pomáhají nám nejlépe chránit naše členy před zneužíváním a manipulací s trhem a zachovávají integritu trhu.“

Tip: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info + $10 bonus

Investoři se hrnou do burz

Společnost dosud získala od investorů takřka 50 milionů dolarů. Mezi společnosti, které si na ErisX vsadily svůj kapitál, patří ME Ventures, Bitmain, Cboe, Digital Currency Group, ConsenSys, Fidelity, Nasdaq, TD Ameritrade a Pantera. Burza je 25. krypto společností v řadě těch, které získaly licenci od regulátora New York State Department of Financial Services od roku 2015, kdy přišlo první povolení.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *