Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Univerzita Cambridge zveřejnila mapu těžby Bitcoinu: 1/3 hashrate v jednom čínském regionu

Centrum pro alternativní finance slavné univerzity v britském Cambridge uvádí data o geografickém rozložení těžby Bitcoinu. Spustili mapu těžby Bitcoinu (Bitcoin Mining Map). Údaje ukazují na to, že asi 2 třetiny z celkového hashrate BTC jsou soustředěny v Číně. Univerzita tvrdí, že jde o první platformu, která veřejně nabízí údaje o geografickém rozdělení distribuce těžby BTC. Data získává z těžebních poolů, pod jejichž hlavičkou se těžaři z celého světa spojují, aby dosáhli lepších a pravidelných výnosů z těžby.

Cambridge má mapu těžby BTC

Podle údajů sestavených v Cambridge je nyní v Číně soustředěno celkem 65,08 % celkového těžebního výkonu, pokud jde o Bitcoin. Následují Spojené státy se 7,24 %, dále Rusko s 6,9 %, Kazachstán s 6,17 %, Malajsie s 4,33 % a Írán s 3,82 %. Dále s méně než jedním procentem následuje Kanada, Německo, Norsko a Venezuela.

Uvedli jsme, že data jsou z těžebních poolů, nicméně Cambridge to ještě poněkud upřesňuje. Uvádí: Mapa je založena na geo-lokalizačních datech (tj. IP adresách) těžařů připojujících se k bitcoinovým těžebním poolům BTC.com, Poolin a ViaBTC, kteří se laskavě uvolili sdílet data na agregované úrovni pro účely výzkumu.

 Tyto soubory společně představují přibližně 37 % celkového počtu bitcoinové hashrate během zkoumaného období.”

Jinými slovy tedy uvedená data stojí pouze na 37 % skutečné těžby. Zbytek těžařů údaj o své poloze neposkytlo, tudíž skutečné rozložení zůstává do značné míry neznámé. Přesto je zřejmé, že velká část těžby je i díky levné elektřině soustředěna v Číně. Cambridge dále uvádí, že jeden čínský region soustředí více než třetinu hashrate. Konkrétně Xinjiang, kde se dle výzkumu nachází těžební stroje s 35,76 % celkového výkonu bitcoinové sítě.

S tím, jak se rychle blíží půlení, roste hashrate Bitcoinu stále na nová a nová maxima.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *