Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Spoluzakladatel Ripple Labs Jed McCaleb prodal XRP za 175 mil. $ od roku 2016

Jed McCaleb získal 9 miliard XRP za spoluzakladatelství OpenCoin, který se v roce 2015 přejmenoval na Ripple Labs. Dle výzkumu The Block od roku 2016 prodal mince XRP v hodnotě přesahující 175 milionů dolarů. Současný vedoucí pracovník v nadaci Stellar tvrdí, že to na trh nemělo vliv.

Tip: Charlie Lee: Kdo je zakladatel Litecoinu – “Satoshilite”

Spoluzaložit Ripple se vyplatilo

V prvním čtvrtletí 2020 prodal Jed McCaleb XRP v hodnotě přes 26 milionů dolarů. To je nejvíce od konce roku 2018, kdy McCaleb prodejem XRP inkasoval přes 36 milionů dolarů. Ripple Labs přitom v prvním čtvrtletí prodal XRP pouze za necelé 2 miliony $ a 13,08 mil. USD v posledním čtvrtletí 2019.

McCaleb se začal zbavovat XRP v roce 2016 v “malých” částech, jak mu ukládá dohoda s Ripple z roku 2014. Prodání všech 9 miliard XRP najednou by totiž pochopitelně vedlo k negativnímu až fatálnímu dopadu na cenu XRP. Prodej je proto průběžný a dle dostupných informací například minulý týden McCaleb prodával 2,1 milionu XRP denně.

Spoluzakladatel Ripple však údajně věří, že jeho prodej nemá na cenu vliv.McCaleb, který je nyní spoluzakladatelem a vedoucím architektem v nadaci Stellaru, uvádí: „Myslím, že dosavadní historie ukazuje, že tu není žádný dopad na trh. Od začátku jsem byl transparentní a trh věděl, že budu svůj XRP prodávat ve stabilním poměru.”

Jak KryptoHodler nedávno informoval, další ze spoluzakladatelů Ripple Chris Larsen uvedl, že XRP vznikl podobně jako řada dalších altcoinů se záměrem být “lepším bitcoinem”.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *