Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Spoluzakladatel krypto společnosti Ripple říká, že XRP je navržen jako lepší BTC + nová žaloba

Chris Larsen, spoluzakladatel krypto společnosti Ripple, se vyjádřil k Bitcoinu a XRP. Říká, že BTC způsobil vznik hnutí s hlubokým dopadem na svět financí. Načasování vzniku Bitcoinu v době globální finanční krize 2008 bylo podle něj ideální a rozhodující.

XRP má být lepší krypto než Bitcoin

Celá řada altcoinů vzniká s úmyslem v určitém směru překonat Bitcoin a u XRP tomu podle Larsena bylo zrovna tak. Samotný král kryptotrhu je podle něj správná technologie. Říká: Myslím, že to s Bitcoinem bylo tak, že to byla správná technologie, která zasáhla ve správný ekonomický čas. To je to, o čem si myslím, že byl ten rozhodující moment.”

Spoluzakladatel XRP dodává, že decentralizace Bitcoinu je něco, čím se odlišil od jiných projektů. XRP byl však podle něj navržen tak, aby se stal lepším BTC. Za tímto účelem se toto krypto zaměřuje na energetickou účinnost.

“Před vznikem společnosti stál nápad – můžeme postavit lepší bitcoin? Myslím, že jsme byli všichni fascinovaní Bitcoinem. […] Ale měl i problémy a myslím si, že největším problémem, který lidi přitahoval k projektu XRP, bylo, že Bitcoin používá obrovské množství elektřiny. To nemůže být dlouhodobě udržitelný model. Věřím, že tu bude hlavní skupina digitálních aktiv, která bude úspěšná. Myslím, že Bitcoin bude jedním z nich.“

Zajímavostí je, že podle některých výzkumů (např. Coinshares

) je těžba Bitcoinu poháněna převážně (75 %) z obnovitelných zdrojů.

Nová žaloba na Ripple

Třetí nejsilnější krypto je však existencí společnosti Ripple do jisté míry zatíženo. V listopadu 2019 došlo ke spálení 50 miliard mincí Stellar a trochu jsme čekali, jestli Ripple neodpoví stejným krokem a nespálí alespoň část svých XRP, které pravidelně prodává. Ripple drží většinu XRP a samotná komunita se proti němu postavila s žádostí o změnu. Společnost to však odmítla s tím, že její prodej nemá na cenu vliv.

Ripple a jeho generální ředitel Brad Garlinghouse koncem dubna oznámili žalobu proti YouTube v souvislosti s krypto scamy. Sami však rovněž čelí soudním žalobám, a to zejména za údajné klamání investorů či neregistrovanou nabídku cenných papírů. Jak KryptoHodler informoval koncem března, pozměněná žaloba viní Brada Garlinghouse z klamání investorů. V zásadě říká, že XRP je pro tuto společnost jen zdrojem příjmů z jeho prodeje.

Nová žaloba byla podaná u Okresního soudu v severní Kalifornii. Obvinění tvrdí, že XRP jsou „neregistrované cenné papíry [security], vytvořené z řídkého vzduchu a neslouží k žádnému skutečnému účelu, kromě toho, aby pár lidí opravdu zbohatlo.” Největší držitel XRP společnost Ripple se sídlem v San Franciscu tak stojí proti další žalobě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *