Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase plánuje uvést své akcie na Nasdaq pod symbolem „COIN:“ Souhrn

Hlavní kryptoměnová burza Coinbase se připravuje na své přímé kótování na burze Nasdaq. Zde je přehled nejdůležitějších informací, před začátkem veřejného obchodování společnosti Coinbase (COIN). Zde najdete vše, co by investoři měli vědět, pokud zvažují investovat do akcií burzy Coinbase.

Akcie společnosti Coinbase jdou na Nasdaq

25. února 2021 podala americká burza kryptoměn Coinbase svéregistrační  dokumenty u Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Pro svůj debut na veřejném trhu Coinbase  dosud neposkytla oficiální datum a ještě nebyla stanovena, ani cena akcií v přímém zalistování (nejedná se o IPO). Akcie prodané prostřednictvím soukromých trhů Nasdaq byly naposledy oceněny na 373 USD, což společnosti Coinbase poskytlo tržní ocenění zhruba na 100 miliard USD. Jakmile budeme mít bližší informace o ceně a termínu, budeme vás informovat zde na webu, nebo na našem Facebooku.

Známe i základní údaje o společnosti. Podle dat poskytnutých při registraci došlo na Coinbase od jejího založení k obchodování v celkovém objemu 456 miliard dolarů a na platformě byla držena aktiva v hodnotě 90 miliard dolarů. Od roku 2018 do roku 2020 se čtvrtletní objem obchodování s kryptoměnami více než zdvojnásobil. Čísla v roce 2021 budou však pravděpodobně o poznání vyšší díky bull marketu.

Uživatelé, zisky a další informace

K 31. prosinci 2020 měla společnost Coinbase na své platformě 43 milionů ověřených uživatelů, z toho 2,8 milionu aktivních uživatelů měsíčně. Coinbase má také 7 000 institucionálních uživatelů, jako jsou hedgeové fondy a peněžní manažeři, a 115 000 partnerů ve svém ekosystému, jako jsou obchodníci. Jde o celosvětovou platformu se sídlem v San Franciscu v Kalifornii, která se pyšní uživatelskou základnou sahající do více než 100 zemí.

Do konce roku 2020 společnost generovala tržby v hodnotě více než 3,4 miliardy USD. Hlavním zdrojem příjmů společnosti jsou transakční poplatky. Ty v roce 2020 tvořily 96 % výnosů. V roce 2020 generovala společnost Coinbase tržby ve výši 1,3 miliardy USD, přičemž čistý zisk činil 322,3 milionu USD, zatímco v roce 2019 tržby činily přibližně 534 milionů USD a společnost vykázala ztrátu 30 milionů USD.

Potenciál?

Na úspěchu akcí “COIN” i celé společnosti Coinbase se téměř výhradně podílí rozvoj kryptoměn a stupeň jejich širokého přijetí. Investice tedy odráží důvěru v tuto společnost, ale především důvěru v samotný kryptotrh.

„Nákup Coinbase [akcií] by mohl poskytnout způsob, jak se nepřímo účastnit. Je to jako člověk, který horníkům prodává lopaty a krumpáče; pro vydělávání peněz nemusíte být prospektorem,“ uvedl Randy Carver, ředitel Raymond James Financial a prezident a generální ředitel společnosti Carver Financial Services v Mentoru ve státě Ohio.

Současně však Coinbase vynakládá značné množství prostředků na výzkum a lze předpokládat, že půjde spíše o akcie skýtající investorům potenciál růstu, než pravidelnou dividendu. Také ji bude silně ovlivňovat kolísání a cykly na trhu kryptoměn, kterého si jako hodleři a kryptoinvestoři už nyní užijete dost. Naopak výhodou může být, že úspěchy i pády jednotlivých kryptoměn samotnou platformu nijak neovlivní, takže investoři nebudou muset sázet na žádné z nich. Jelikož je Coinbase dosud považována za vstupní bránu na kryptotrh, nemusí ji zásadně ovlivnit ani vzestup decentralizovaných burz (DeX).

Závěr

Pokud jde o pravidla pro investování do akcií Coinbase (ať už ihned po přímém zalistování, nebo později), platí stejná, jako pro nákup podílu v jakékoli jiné společnosti. Existuje inherentní riziko a neměli byste investovat prostředky, které si nemůžete dovolit ztratit. Účelem článku bylo shrnout pro a proti a informovat, nejedná se o doporučení, do čeho byste měli či neměli investovat.

„Klienti si nás vybrali pro naše úspěchy v oblasti zabezpečení, sofistikovanou platformu, služby 24/7/365 v bílých rukavičkách a zaměření na dodržování předpisů,“ dodává burza.

„Naším cílem je stát se primárním finančním účtem pro naše maloobchodní uživatele a jednotným kontaktním místem pro potřeby investic do kryptoměn institucí. K dosažení těchto cílů vyvíjíme a zavádíme inovativní produkty a služby napříč naší platformou, abychom uspokojili odlišné potřeby každého zákazníka. Například v roce 2020 jsme spustili podporu poobchodního úvěru, abychom institucionálním zákazníkům umožnili okamžitě investovat do kryptoaktiv bez předfinancování jejich obchodu. Pro maloobchodní uživatele jsme přidali podporu pro staking a nabízíme našim uživatelům jednoduchý způsob, jak vydělat odměny za držbu kryptoměn.“

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

BitcoinPaperWallet má zadní vrátka; Systémy FEDu spadly; Výprodej mohl způsobit HOAX o prodávající velrybě: Příběhy týdne

Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Skončil USDT FUD: Bitfinex a Tether se dohodly s newyorským prokurátorem na ukončení soudního sporu. Zaplatí pokutu 18,5 milionu dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *