Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Historicky červený březen by mohl zvrátit zelený “buy the dip” signál, který zablikal poprvé za 5 měsíců

Bitcoin se v době přípravy článku obchoduje za cca 46 tisíc dolarů. Aktuální ATH je okolo 58 200 dolarů. Na grafu poprvé od září 2020 zeleně zablikal “buy the dip” signál, který by teoreticky mohl signalizovat konec korekce. Před námi je však historicky červený březen.

Zdravá korekce?!

Od svého ATH, které Bitcoin vytvořil 21. února, došlo k přibližně 25% korekci. Pokud jde o příčiny korekce, jak potvrdili i někteří analytici, prodávali zejména těžaři. Máme tu však i ukazatele svědčící o tom, že aktuální propad ceny potenciálně může prodloužit bull market, resp. vytvořit zdravé ochlazení a odrazový můstek pro další růst.

„Je to velrybí válka a vy víte, kdo získal skutečnou moc,” uvedl Ki Young Ju, který navíc přidal stručnou bilanci toho, které velryby nyní prodávají a které naopak nakupují:

Američtí institucionální investoři
– Coinbase odliv = silné nákupy,
– Coinbase Premium = nákupy.

BTC Velryby
– BTC rezervy= nakupují,
– stablecoinový Přítok = nákup.

Těžaři
– Odliv z peněženk těžařů = prodej,
– těžařský přítok [BTC] na burzy = prodej.”

“Buy the dip” signál

Kryptoanalytická společnost Glassnode uvádí, že u indikátoru „Bitcoin Spent Output Profit Ratio (SOPR)” došlo k „úplnému resetu.“ Tento indikátor v podstatě ukazuje, zda jsou bitcoinové výstupy v době transakce v plusu nebo v mínusu. Metrika se poprvé od září 2020 stala zápornou. Jinými slovy, bitcoiny, kterými investoři nyní pohybují, jsou v průměru s mírnou ztrátou, což podle Glassnode naznačuje, že vymizelo vybírání zisků.

„Celkově jsme [v sobotu] viděli on-chain čistou realizovanou ztrátu ve výši 243 milionů USD,“ dodává Glassnode. „Jde o nejnižší hodnotu od dubna 2020.”

Metriku komentoval také populární obchodník Philip Swift, spoluzakladatel obchodní sady Decentrader a tvůrce multiplikační metody Golden Ratio. Ten uvedl: „SOPR se nyní resetuje (v grafu zelená), což znamená, že prodávající peněženky nyní prodávají se ztrátou. Jedná se o silný signál „buy the dip“ na býčím trhu. Tohle, společně s resetováním finančních derivátů, je bullish.“

Historicky červený březen

Mnoho obchodníků však zaujímá opatrný postoj, a to i díky tomu, že březen je považován za historicky červený měsíc. Konkrétně v březnu došlo k propadům ceny Bitcoinu o 15 – 60 % v letech 2015, 2016, 2017, 2018 a 2020

. Pokud jde o support, který by nás mohl podržet, Willy Woo říká, že úroveň 45 000 $ je velmi silná podpora a očekává, že jakékoli poklesy pod touto úrovní budou agresivně vykupovány.

Závěr

Byť platí, že Bitcoin na cestě vzhůru potřebuje korekce, platí také, že začátek dlouhodobého downtrendu obvykle dokáže rozpoznat jen málo obchodníků. Ti, kdo si pamatují závěr roku 2017, ví, že v té době většina očekávala pokračování růstu a zároveň ti, kteří již čekali propad, ho čekali již od 10 tisíc dolarů a možná i déle. I proto je třeba veškeré indikátory a názory uvedené v článku brát s rezervou.

Není výjimkou, že Bitcoin udělá něco, téměř nikdo nečekal. Odteď pravděpodobně platí, že šance na další růst nad aktuální ATH je přibližně stejná, jako že zítra vstoupíme do dlouhodobého bear marketu – tedy 50 / 50. Hodleři by se proto neměli příliš fixovat na bull market, ale být připravení, že si během let projdou několika bolestivými dlouhodobými downtrendy. I to je důvod, proč HODL není pro každého a proč na Bitcoinu jednoduše nevydělá každý.

Skončil USDT FUD: Bitfinex a Tether se dohodly s newyorským prokurátorem na ukončení soudního sporu. Zaplatí pokutu 18,5 milionu dolarů

BitcoinPaperWallet má zadní vrátka; Systémy FEDu spadly; Výprodej mohl způsobit HOAX o prodávající velrybě: Příběhy týdne

Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *