Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tržní kapitalizace Bitcoinu poprvé v historii překonala 1 bilion dolarů! Překoná BTC Google a stříbro?

Bitcoin je větší než Tesla, než Facebook, Alibaba… Nyní je 8. největším aktivem na světě. Kapitalizace BTC  v pátek překonala 1 bilion dolarů. Poprvé v historii se král kryptotrhu dostal se svou kapitalizací nad tuto významnou psychologickou hodnotu.

Tržní kapitalizace Bitcoinu překonala 1 bilion dolarů

Cena Bitcoinu je ve fázi price discovery a hledá své nové maximum. V tuto chvíli je ATH nad 58 tisíci dolarů za jednotku BTC. Zajímavostí je, že jeden BTC má aktuálně přibližně stejnou tržní cenu, jako kilogramová cihla fyzického investičního zlata. Mezitím Ethereum i přes problémy s vysokými poplatky útočí na 2 000 dolarů za jednotku a bude zajímavé sledovat, zda si při rostoucí konkurenci pozici 2. největší kryptoměny udrží.

Bitcoin je hnaný nahoru i díky masivnímu zájmu institucí a korporací. Koupila si ho Tesla za 1,5 miliardy, Micro Strategy oznámila další plánovaný nákup za něco přes miliardu dolarů a o nové kanadské ETF na Bitcoin je taky velký zájem investorů… Spekuluje se o tom, zda nebude další na řadě Google, zatímco Microsoft uvedl, že to neplánuje. Když Tesla koupila Bitcoin, kapitalizace BTC náhodou zrovna překonala kapitalizaci Tesly.

Nyní je před Bitcoinem Google, ale může ho Bitcoin překonat ještě v tomto cyklu? Bitcoin má v době přípravy článku kapitalizaci ve výši 1,07 bilionu dolarů s cenou okolo 57 500 $. Nad Bilion dolarů se digitální zlato poprvé v historii dostalo v pátek 19. 2. 2020.

Bitcoin je 8. největším aktivem na světě

V žebříčku největších aktiv na světě dle kapitalizace, který zahrnuje veřejně obchodované společnosti, drahé kovy, kryptoměny a ETF dosahuje Bitcoin 8. místo s kapitalizací přesahující bilion dolarů. Před Bitcoinem je Google, veškeré stříbro, Amazon, Microsoft, Saudi Aramco, Apple a zlato

na prvním místě.

Aby Bitcoin překonal Google, musel by při současné kapitalizaci giganta ve výši 1,413 bilionu $ vyrůst ještě přibližně o 32 %. Vyjádřeno v dolarech za jednotku by se BTC musel dostat přibližně na 76 tisíc dolarů. Zda se tam může dostat ještě v tomto dlouhodobém cyklu si prosím zodpovězte sami, abychom se zde neuchylovali k šarlatánským analýzám. Velkým milníkem by mimochodem bylo, kdyby Bitcoin v kapitalizaci překonal stříbro, kam je to po případném překonání Google již jen co by kamenem dohodil…

Bitcoin upevňuje pozici

Nyní, když Bitcoin upevnil svůj status aktiva v řádu bilionů dolarů mezi společnostmi jako Amazon, Apple a Google, vykazují starší banky jako BNY Mellon a Deutsche Bank rostoucí zájem o poskytování služeb úschovy kryptoměn pro své zákazníky. Růst ceny o 1000 % od března 2020 přitahuje pozornost všech a bull market podporuje všeobecné přijetí Bitcoinu a kryptoměn významným způsobem.

TIP: Největší správce aktiv na světě BlackRock se zajímá o Bitcoin; Další investice MicroStrategy a kanadské ETF: Příběhy týdne

Závěr

Bitcoinu trvalo pouhých 12 let, než se z temného akademického dokumentu stal decentralizovanou sítí v hodnotě 1 bilionu dolarů a osmým největším obchodovatelným aktivem, které se v současné době může pochlubit třináctimístnou tržní kapitalizací. 

 

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Cosmos vydal aktualizaci Stargate: Cesta pro interoperabilní aplikace DeFi je volná a těží z toho i BNB

YouTuber lituje, že utratil 37 BTC za dvě ojeté Hondy. Kdyby hodloval, dnes by měl asi 1,9 mil. USD

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *