Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Na sociálních sítích se šíří obrázky čínské mobilní peněženky podporující nový digitální juan

Zdá se, že Čína již pokročila ve vývoji a testování své CBDC natolik, že již mají funkční mobilní peněženku. Tomu alspoň nasvědčují uniklé fotky aplikace, která umožňuje transakce s čínskou dlouho očekávanou digitální měnou – digitální juan. Obrazky ukazují testovací verzi aplikace, kterou vyvinula jedna z největších čínských státních bank, Zemědělská banka Číny. Podle agentury South China Morning Post, která obrázky získala od anonymního zdroje, je tento pilotní program údajně testován menší skupinou interních uživatelů. Únik tajných fotografií nabízí první pohled na to, jak může digitální juan vypadat pro širokou veřejnost.

Ling Zhang, výkonný ředitel fúzí a akvizic Binance, uvádí: „Zdá se, že zkušební aplikace peněženky je k dispozici ke stažení. Pro začátek procesu budou k dispozici 4 města, včetně Shenzhenu, Čcheng-tu, Suzhou a Xionganu. Zajímavé je, že zbrusu nová oblast na úrovni státu Xiongan je jednou z prvních šarží zkušebních měst.“ Aplikace podporuje platbu za zboží a služby pomocí skenování čárového kódu, jakož i převody peer-to-peer prostřednictvím “srážky” dvou telefonů. Dále je možné například převádět juan z bankovního účtu do digitální měny, atd. Digitální juan pochopitelně, narozdíl od Bitcoinu

, běží na centralizované databázi.

Poprvé Čínská lidová banka oznámila, že vyvíjí digitální juan, v srpnu 2019. Její snahy urychlily plány Facebooku na spuštění Libry, ale i propuknutí epidemie koronaviru. Za tímto účelem začala minulý měsíc čínská centrální banka úzce  spolupracovat s technologickými giganty Alibaba, Tencent a Huawei, stejně jako s China Merchants Bank. V souvislosti s digitální měnou vyvstávají také obavy z prohlubování moci režimu a možnosti “odstříhnutí” neposlušných a nepohodlných od přístupu ke svým finančním prostředkům. Uniklé obrázky naznačují, že se svět přiblížil k datu spuštění první oficiální digitální měny centrální banky jedné z hlavních světových ekonomik.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *