Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Těžařská společnost Marathon Digital plánuje „uhlíkově neutrální“ centrum pro těžbu bitcoinů

Žhavým tématem světa kryptoměn se stává ekologie těžby Bitcoinu, o tom není sporu. Na to rychle reaguje Marathon Digital, která uvádí, že již začátkem roku 2022 bude její těžba ze 70 % „uhlíkově neutrální.”

Ekologie Bitcoinu

Otázku uhlíkové neutrality kryptoměn nastolil Elon Musk, potažmo Tesla, která se rozhodla v rámci svého PR částečně či dočasně distancovat od BTC, a to právě z důvodu jeho spotřeby energie. Muskovi se zejména nelíbilo, že těžaři do určité míry využívají neekologické elektrárny (především uhelné). Jak víte, zpráva rezonovala kryptosvětem a kromě paniky a začátku cenových propadů vyvolala také celou řadu odmítavých reakcí.

Ať se nám to však líbí nebo ne, do budoucna můžeme Muskovi poděkovat, že toto téma otevřel dříve, než by to za něj udělal některý z regulátorů s mnohem větším dopadem. Tesla a Bitcoin mají mnoho společného a do budoucna budou společnosti na těžbu BTC i tvůrci elektromobilů zřejmě řešit otázku ekologické výroby energie. Uhlíková neutralita není jedniným měřítkem ekologie, na to by se nemělo zapomínat, ale přesto má v očích vlád i veřejnosti určitou váhu. Jak uvedla odbornice na udržitelnost turismu Susanne Becken: „Kupování uhlíkové neutrality je náplast, která sama o sobě moc nezmůže, ale je to daleko lepší, než nedělat nic.“

TIP: Musk vs. krypto Twitter; Kryptoměny s nízkou spotřebou; PlanB připomíná HODL: Příběhy týdne

Marathon Digital plánuje „uhlíkově neutrální“ těžbu

Marathon Digital Holdings, americká těžební společnost zabývající se Bitcoinem, představila plány na dosažení 70% uhlíkové neutrality svých těžebních operací s kryptoměnou. Toho chce docílit v rámci nově budovaného datového centra, jehož výstavbu plánuje zahájit v říjnu 2021 společně s Compute North, dlouholetým průmyslovým partnerem.

„Společnost Compute North je naším dlouhodobým partnerem a rozšířením našich pracovních vztahů s nimi prostřednictvím této nové dohody jsme nyní zajistili ekonomický hosting pro všech 103 120 našich dříve zakoupených strojů na těžbu bitcoinů,“ uvedl generální ředitel Marathon Fred Thiel a dodal : Tato dohoda nás nastavuje na jasné cestě k tomu, abychom se stali jedním z největších, nejúčinnějších a nejekologičtějších bitcoinových těžařů v Severní Americe.”

Jakmile zde budou všechny těžební stroje společnosti do konce prvního čtvrtletí roku 2022, měl by celkový hashrate Marathon Digital představovat 10,37 EH / s. Thiel dále uvádí: „Naše operace budou ze 70 % uhlíkově neutrální, přičemž naším dlouhodobým cílem je získat 100% uhlíkově neutrální stopu.”

Závěr

Marathon Digital plánuje získat status uhlíkově neutrální společnosti na těžbu Bitcoinu. V rámci navyšování svého těžebního výkonu teprve nedávno obdržela zásilku 10 300 kusů S-19 Pro ASIC minerů od společnosti Bitmain. Nové 300-megawatové datové centrum má vzniknout v Texasu a být jedním z prvních těžebních poolů, které budou uhlíkově neutrální. Podle podmínek dohody a na základě splnění stanovených požadavků poskytne společnost Marathon společnosti Compute North 18měsíční překlenovací půjčku ve výši 67 milionů USD na výstavbu zařízení. Ve svém oznámení však společnost neuvádí, jakým konkrétním způsobem má být uhlíkové neutrality dosaženo.

Budoucnost ukáže, zda se bude jednat o trend, kterým se vydá stále více těžařů kryptoměn, nebo uvidíme spíše přechod na udržitelné zdroje energie, jako jsou elektrárny využívající elementy. Pravděpodobně však uvidíme do těžby Bitcoinu pronikat kombinaci vícero ekologických faktorů.

 

Čína banuje Bitcoin? Pokračující pád podpořil další FUD a Bitcoin klesl pod 40 tisíc dolarů

Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

Krach na kryptotrhu poučil nové investory, na procházce růžovou zahradou: Komentář

Happy Bitcoin Pizza Day: 11 Let od nákupu 2 Pizz za 10 000 BTC, tedy 8 miliard korun

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *