Abychom měli klidné spaní, ať se na trhu děje cokoliv, potřebujeme diverzifikovat. To znamená, že svůj majetek chytře rozkládáme na více částí. Pokud se jedné části našeho kapitálu nedaří, tak v případě, že máme náš majetek dobře rozložený, bude se velmi pravděpodobně dařit jinde. Pokud majetek rozložený nemáme, jen se bezmocně díváme, když se situace na trzích vyvíjí v náš neprospěch.

V ideálním případě se nám daří nakupovat levně a prodávat draze, a tak naše portfolio necháváme stále růst. Diverzifikací můžeme mnohé získat a v podstatě jí nic neztrácíme.

Co se dělo, když trh s kryptem minulý týden padal? Rostly drahé kovy, především zlato. Drahé kovy mají s kryptem mnoho společného. Především jsou anonymní, nikdo neví, kolik jich máme a jejich zásoba je omezená, předem určená podobně jako tomu je u BTC.

Na rozdíl od krypta mají tisíciletou historii, ve které vždy zvítězily nad fiatem. Ne nadarmo se o Bitcoinu hovoří jako o „digitálním zlatu.“ Odkaz na zlato je zde zcela na místě. Mají pochopitelně i svá specifika, proto se na trzích pohybují opačně.

Jak si drahé kovy pořídit? Ideálně tak, aby zapadaly do našeho celkového majetku a toho, jak jej chceme zhodnocovat. Můžeme je nakoupit na e-shopu nebo na aukru, což moc nedoporučuji, je zde riziko, že koupíme padělek, není zde garance zpětného odkupu, apod. Bez dostatečných informací ani nebudeme vědět, kdy vlastně nakoupit a – co je mnohem důležitější, jak nám ukázal i poslední pád krypto trhu – kdy prodat.

Koho zajímá více informací o nákupu drahých kovů, jejich výhodách a celkovém místě v našem portfoliu, ať se ozve nebo ať na sebe nechá telefon na níže uvedených kontaktech:

Tel.: 774 333 785

Mail: josef.stastny@goldengate.cz

Web: josefstastny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.