Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Goldman Sachs předpovídá, že Ethereum předběhne Bitcoin jako úložiště hodnoty

Dosud se na Bitcoin v investorských kruzích často pohlíželo jako na zajímavou investiční alternativu, která má ze všech různých aktiv nejblíže ke zlatu. Bezpečný přístav, úložiště hodnoty, zajíštění proti infalci – to jsou jen některé z výrazů, které dosud definovaly Bitcoin, ale podle Goldman Sachs budou hlavně platit pro Ethereum.

Proč Goldman Sachs vidí ETH jako úložiště hodnoty?

Goldman Sachs říká, že Ethereum (ETH) pravděpodobně porazí Bitcoin (BTC) jako zásobárnu hodnoty. Santiago Roel Santos, generální partner investiční firmy ParaFi Capital zaměřené na blockchain, sdílel výzkumný dokument banky.

V dokumentu se uvádí:

„Vzhledem k důležitosti skutečného využití při určování uchovávání hodnoty má [Ethereum] vysokou šanci předjet Bitcoin jako dominantní digitální úložiště hodnoty. Ekosystém Ethereum podporuje inteligentní smlouvy a poskytuje vývojářům nový způsob vytváření nových aplikací na své platformě.

Většina aplikací pro decentralizované finance (DeFi) se staví na síti Ethereum a většina případů s non-fungible tokeny (NFT) se dnes nakupuje pomocí Etheru. Vyšší počet transakcí v etheru oproti bitcoinům odráží tuto dominanci.”

Výhoda „first mover”

První hráč na trhu má výhodu, která mu obvykle umožní dosáhnout respektované značky a vejít ve známost v očích zákazníků. Tuto výhodu má mezi kryptoměnami jednoznačně Bitcoin (BTC), který je navíc díky nejsilnější síti také nejbezpečnější.

Bitcoin má jednoznačně stanovenou monetární politiku a maximální množství 21 milionů je jedním z hlavních důvodů, proč investoři věří v jeho schopnost dlouhodobě odolávat znehodnocení, kterou nemohou narušit krátkodobé volatilní výstřelky. Goldman Sachs věří, že Ethereum má našlápnuto získat stejnou výhodu, pokud jde o „uplatnění v aplikované krypto technologii.“ To zahrnuje „rostoucí rozšíření používání kryptoměny v DeFi a NFT.”

Důležitá je poptávka

Goldman Sachs poukazuje na poptávkovou stránku, která podle banky hraje do karet spíše pro Ethereum

.

„Hlavním argumentem ve prospěch Bitcoinu jako uchovatele hodnoty je jeho omezená nabídka. Úspěch zásobáren hodnot však řídí poptávka, ne nedostatek… Pevná a omezená nabídka ve skutečnosti riskuje zvýšení cenové volatility tím, že bude stimulovat hromadění peněz a potenciálně vytvářet finanční bubliny.“

Nepřímé uznání kryptoměn ze strany Goldman Sachs

Analytici bankovního giganta hodnotí kryptoměny. Komoditní analytik v Goldman Sachs Mikhail Sprogis a Jeff Currie, globální vedoucí výzkumu komodit, tvrdí, že kryptoměny mohou fungovat jako úložiště hodnoty, ale pouze v případě, že mají využití v reálném světě. Toto podle nich spíše splňuje Ethereum.

Currie přesto poněkud v protikladu s výše uvedeným uvádí, že jde o třídu aktiv, „která odvozují svoji hodnotu od ověřovaných informací a velikosti a růstu jejich sítí.”

„Malá alokace v bitcoinech ve standardním americkém portfoliu 60/40 od ​​roku 2014 by vedla k silným nadprůměrným výkonům, a to jak kvůli vyšším výnosům Bitcoinu očištěným o riziko, ve srovnání s S&P 500 a desetiletými dluhopisy USA, tak i kvůli diverzifikaci těžící z relativně nízké korelace mezi bitcoiny a jinými aktivy.“

Vyvážené portfolio

Laserové oči nebyly dobrý nápad! Raoul Pal dává dohromady každý volný dolar a čeká růst kryptotrhu

Ekonom Nouriel „Dr. Doom” Roubini částečně “pochválil” Bitcoin za úschovu hodnoty

DeFi sektor má potenciál přetrvat jako součást peněžních a kapitálových trhů

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *