Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Apple pravděpodobně zvažuje přijímání kryptoměn! Přijme manažera „alternativních plateb“ z oboru

Společnost Apple chce přijmout nového manažera rozvoje podnikání se specializací na alternativní platby. Pracovní nabídka signalizuje, že se výrobce iPhonů rozhlíží směrem k digitálním aktivům

Apple vyvolává spekulace

„Tým Apple Wallets, Payments, and Commerce (WPC) hledá zkušeného manažera pro rozvoj podnikání, který by vedl alternativní platební partnerství,“ uvádí se v nabídce. Nové pracovní místo pro „Business Development Manager – Alternative Payments“ bylo v úterý zveřejněno na kariérním webu společnosti Apple a samozřejmě vyvolalo spekulace. Poté, co si toho kryptokomunita všimla, nastaly dohady, že by největší americká společnost s kapitalizací přesahující 2 biliony dolarů mohla začít přijímat kryptoplatby.

Nový manažer bude odpovědný za vedení alternativních platebních partnerství a definování nových proudů komercializace. Pokud jde o pracovní zkušenosti, Apple hledá obchodního profesionála s více než 10 lety zkušeností, včetně pětiletého úspěchu „u alternativních poskytovatelů plateb, jako jsou digitální peněženky, BNPL, Fast Payments, kryptoměna…“

Společnost zatím oficiálně zájem o kryptoměny nepotvrdila

Nové pracovní místo nasvědčuje nepotvrzeným záměrům giganta, že by mohl v budoucnosti začít přijímat kryptoměny, případně je začlenit do svých produktů. Nutno však dodat, že společnost takový záměr oficiálně nepotvrdila a zůstáváme tak prozatím v rovině spekulací a domněnek. Po zkušenostmi se společností Tesla a s dopadem Elona Muska na trh se navíc ukazuje, že kryptosvět se na tyto formy akceptace Bitcoinu a dalších kryptoměn upíná možná až příliš.

Apple pak prozatím zůstává nadále z velké části na okraji odvětví kryptoměn a své definitivní plány expanze na tento trh může oznámit v budoucnu.

Analytik Paul Steves z Royal Bank of Canada Dominion Securities komentoval možnost vstupu do světa digitálních měn společnosti Apple již v únoru. Uvedl: Pokud se [Apple] rozhodne vstoupit do obchodu s kryptoměnami, myslíme si, že by společnost mohla okamžitě získat podíl na trhu a narušit průmysl. Firma by mohla několika kliknutími odemknout příležitost za několik miliard dolarů.”

Hodl a klid

Je jasné, že zprávy jako možný vstup jednoznačně největší americké společnosti na podlahu rozjetého vlaku kryptoměn budou vždy vyvolávat nadšené reakce. Přesto již zkušenější uživatelé po zkušenostech s Teslou zůstávají obezřetní. Není třeba se nechávat strhnou případnou senzací, protože se vždy jedná o dvojsečnou zbraň, která může v jednu chvíli kryptotrh poslat ke hvězdám, aby jej v zápětí sestřelila z volného nebe. Dlouhodobá investice do kryptoměn a HODL již zpravidla předpokládá, že Bitcoin a některé další kryptoměny dlouhodobě uspějí. Nakonec by to nemělo být o tom, které společnosti se přidají, ale kdo zůstane stát bokem, jako páté kolo u vozu.

Závěr

Po Tesle se zrak kryptonadšenců již několik měsíců upíral k Apple. Spekulace nyní vyvolává nejnovější pracovní nabídka, ve které gigant hledá manažera alternativních plateb se zkušenostmi s kryptoměnou. Pokud společnost s kapitalitací 2,1 bil. dolarů oficiálně oznámí svůj vstup do kryptoplateb, můžeme opět očekávat bouřlivé reakce. Tentokrát je doprovodí také hlasy vyzývající k obezřetnosti a vyhnutí se přílišnému optimismu.

 

Laserové oči nebyly dobrý nápad! Raoul Pal dává dohromady každý volný dolar a čeká růst kryptotrhu

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Interoperabilita: Cardano (ADA) spustí převodník ERC-20 tokenů na svou síť – zatím na testnetu

Goldman Sachs předpovídá, že Ethereum předběhne Bitcoin jako úložiště hodnoty

Vyvážené portfolio

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *