Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Poloniex má problém! Kanadský regulátor tvrdí, že burza nedodržuje zákony o cenných papírech

Kanadská komise pro cenné papíry v Ontariu oznámila zahájení regulačních opatření proti významné globální burze kryptoměn Poloniex.

Poloniex čelí obvinění

V úterý zveřejnila kanadská Komise pro cenné papíry obvinění proti společnosti Polo Digital Assets, známé také jako Poloniex. Regulátor tvrdí, že společnost nedodržovala zákony o cenných papírech v Ontariu.

Kanadská Ontario Securities Commission [OSC] uvedla, že burza Poloniex mimo jiné porušila zákony o cenných papírech. Zaměstnanci komise podali obvinění 25. května, přičemž jednání bylo stanoveno na 18. června. S touto záležitostí OSC pomáhá úřad Seychelských finančních služeb, vzhledem k tomu, že Poloniex je začleněn do Seychelské republiky.

Cenné papíry

Podle prohlášení nebyl Poloniex nikdy u regulátora registrován. Přitom měl povzbuzovat Kanaďany, aby využívali její platformu, a umožnit obyvatelům Ontaria obchodovat s krypto deriváty a cennými papíry.

“Poloniex nikdy nepředložil prospekt Komisi, ani nezískal výjimku z požadavku na prospekt,” uvedla komise.

Agentura dále uvádí, že Poloniex nereagoval na předchozí výzvu. Kryptoměnové firmy byly totiž dříve požádány, aby se obrátily na OSC do 19. dubna 2021. Důvodem bylo, aby s komisí projednaly, jak uvést své činnosti do souladu s předpisy. OSC k tomu uvedla:

„Navzdory tomuto varování Poloniex nekontaktoval Komisi do 19. dubna 2021, ani kdykoli jindy, za účelem zahájení jednání o dodržování předpisů.”

Burza Poloniex má problém

Co se týče opatření a dopadů pro burzu, komise může nařídit, aby trvale nebo po dobu stanovenou regulačním orgánem zastavila obchodování s jakýmikoli cennými papíry nebo deriváty, případně spravovat investiční fondy.

V prohlášení dále stojí, že Poloniex bude muset zaplatit správní pokutu až do výše 1 milionu kanadských dolarů, a to za každé nedodržení zákonů o cenných papírech v Ontariu.

„K dnešnímu dni je u kanadských regulačních orgánů pro cenné papíry registrován pouze jeden obchodník s krypto aktivy,” uvádí OSC a dodává: „K dnešnímu dni existuje více než 70 platforem, které zahájily diskuse o dodržování předpisů s kanadskými regulátory cenných papírů.” Poloniex však mezi ně nepatří.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Arthur Hayes z BitMEXu se po 6 měsících vzdává na Havaji. Zaplatil kauci 10 mil. dolarů

Vyvážené portfolio

Goldman Sachs předpovídá, že Ethereum předběhne Bitcoin jako úložiště hodnoty

Vyvážené portfolio

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *