Arthur Hayes z BitMEXu se po 6 měsících vzdává na Havaji. Zaplatil kauci 10 mil. dolarů

Kokosy, Arthur Hayes, obvinění, burzy, BitMEX, Arthur Hayes, žaloba cftc, burza, bitmex

Bývalý generální ředitel kryptoměnové burzy BitMEX Arthur Hayes se vzdal úřadům Spojených států na Havaji a později byl propuštěn na kauci ve výši 10 milionů dolarů.

Arthur Hayes se vzdal policii

Někdejší šéf společnosti BitMEX Arthur Hayes se v úterý vzdal orgánům Spojených států na Havaji. K tomu došlo šest měsíců poté, co federální prokurátoři poprvé vznesli obvinění proti němu a třem kolegům z vedení krypto burzy. Těmi jsou Benjamin Delo, Samuel Reed a Gregory Dwyer.

Jak KryptoHodler dříve informoval, trestní oznámení ze čtvrtka 1. 10. 2020 mimo jiné hovoří o praní špinavých peněz a účasti na dalších nelegálních transakcích.

Hayesovi právníci ve svém prohlášení hovoří o tom, kdo je nyní Arthur Hayes. Jedná se o obyvatele Singapuru a „samostatně výdělečného podnikatele, který byl neprávem obviněn ze zločinů, které nespáchal.“ Dále uvedli:

„Pan. Hayes se dobrovolně dostavil k soudu a těší se, až bude s těmito neoprávněnými obviněními bojovat.“

Kauce

EX CEO kryptoburzy, který se nyní postavil svým obviněním, byl propuštěn na kauci po zaplacení 10 milionů dolarů. Na svobodě bude nejméně do doby, než bude v New Yorku zahájeno řízení. Obvinění zahrnují nedodržení adekvátních opatření proti praní špinavých peněz. Dále spolumajitele Bitmexu žaloba viní z toho, že nezabránili obyvatelům USA v přístupu na krypto burzu navzdory tomu, že společnost není registrována u Commodity Futures Trading Commission.

Hayes je bývalý obchodník s akciemi pro Citigroup Inc. v Hongkongu. V roce 2014 založil seychelský BitMEX společně s Benjaminem Deloem, počítačovým vědcem se vzděláním v Oxfordu, který dříve vyvinul vysokofrekvenční obchodní systémy pro JPMorgan Chase & Co., a Samuelem Reedem, programátorem se specializací na webové aplikace.

Advertisement

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Co se týče dalších obviněných

Reed byl zatčen v říjnu, zatímco Delo se minulý měsíc dobrovolně vzdal úřadům v New Yorku. Oba prohlásili, že nejsou vinni, a byli propuštěni na kauci. Dwyer pak zůstává na svobodě, jeho právníci však uvádějí, že oznámili vládě USA, kde se Dwyer nachází a že má v úmyslu se vzdát.

 

Těchto 5 malých altcoinů čeká výstřel podle radaru Santiment: Seriál TNT

Kryptoměny mají nyní Radu pro inovace! Mezi členy patří Coinbase, Fidelity a Square

Jak vydělat na kryptoměnách peníze a co je vlastně kryptoměna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.