Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

Kryptokomunita někdy řeší, proč nedržet svůj Bitcoin (BTC) a jiné kryptoměny v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy, banky a další finanční instituce. Obecně známe hned několik hlavních důvodů.

Hacky a zpronevěry na peněženkách třetích stran

Burzy jsou pro hackery něco jako schovaná mísa sladkostí pro mlsné dítě. Prostě si nedají pokoj, dokud to nenajdou (resp. nevyberou). Nebylo by to ostatně poprvé a pravděpodobně ani naposledy, co nějaká burza narazila na problém. Své o tom ví zákazníci Mt.Gox, svého času zdaleka největší kryptoburzy, kteří čekají na navrácení zbývajících bitcoinů od roku 2014.

„Not Your Keys, Not Your Coins”

Dalším důvodem je fakt, že kryptoměny jsou vytvořeny tak, aby je každý mohl vlastnit sám. To je velký rozdíl oproti korunám, které nevlastníte, ale patří bance. Platí, že kdo vlastní privátní klíče, vlastní kryptoměnu. To jinými slovy znamená, že pokud máte kryptoměny na adresách, ke kterým nemáte klíče, tak to ve skutečnosti nejsou ani vaše mince.

Ponaučení z historie

A konečně se dostávám k poslednímu bodu, na který jsem již v minulosti upozorňoval a o kterém se zatím moc nemluví, a to jsou historické zkušenosti. Kdo zná dějiny peněz, tak ví, že původně papírové peníze sloužily jako potvrzení toho, že jste si do banky uložili zlato. Zlato si uchovávalo hodnotu, takže kdo držel zlato v bance, tak si pro něj kdykoli s papírovou bankovkou mohl přijít a věděl, že si za něj koupí cca stejné množství zboží jako před rokem (“plus mínus autobus”). Dnes už víme, co pak následovalo…

Proč nedržet digitální zlato v peněženkách třetích stran? Protože víme, co se časem stalo s fyzickým zlatem v trezorech třetích stran…

Postupně téměř všechno zlato přešlo do vlastnictví bank, vznikly centrální banky a nabalil se na to úplně nový systém, který vás dnes do jisté míry drží v okovech, resp. přinejmenším tím, že si lidé začali dávat své zlato do bank, postupně přišli o skutečné peníze a byli donuceni platit v zásadě bezcennými fiat papírky

, které každý rok ztratí minimálně 2 – 3 % své hodnoty. Naopak banky získaly právo tyto papírky a virtuální čísla vytvářet z ničeho a tím od té doby prakticky podvádějí lidi. S každou bankovkou a každou novou nulou na displeji banka získává více peněz. Tyto peníze zaplatí lidé svou sníženou kupní silou.

TIP: Decentralizace je potřebná, ale nebuďme zaslepení jen jednou věcí: Názor bez servítek

Závěr

Tolik tedy k tomu, proč doporučuji nedržet krypto na peněženkách třetích stran – tedy na burzách, a především pak ne v bankách a dalších finančních institucích. Článek vyjadřuje můj názor a netvrdím, že sám nepoužívám Coinbase a další burzy, ale pokud jde o držení bitcoinů, je prostě nutné mít peněženku, ke které máte klíče (SEED). Zejména bych důrazně varoval před těmi třetími stranami, které vám dokonce neumožňují výběr, těm se vyhněte obloukem už kvůli svým dětem!
#HODL

Odpočítávání a protesty: Bitcoin se brzy stane zákonným platidlem Salvadoru

Přečtěte si základy kryptoměn před případnou investicí do Bitcoinu: Pro začátečníky

Donald Trump: Mám pocit, že to [Bitcoin] bolí americkou měnu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *