Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase má nejméně BTC od prosince 2017; CryptoPunks míří do hollywoodu; Salvador schválil Bitcoin trust za 150 mil. $: Příběhy týdne

Zásoby Bitcoinu na největší americké burze a směnárně dlouhodobě drží sestupnou trajektorii. V současné době burza drží nejnižší množství BTC od konce roku 2017. Přečtěte si i další hlavní zprávy tohoto týdne.

Coinbase drží nejméně BTC od prosince 2017

Investoři a hodleři stahují rezervy na hlavní burze Coinbase. Ty se tak dostávají na nejnižší úrovně od prosince 2017 – 700 000 BTC.  Po období mírného přílivu BTC po květnovém výprodeji zaznamenala společnost Coinbase velký odliv mincí,” komentovala data analytická firma Glassnode.

Bitcoin nadále odtéká z burz v čele s americkou Coinbase. Trend odlivu byl nejsilnější v první polovině roku, nicméně nyní zřejmě po pauze pokračuje, což je potenciálně růstový fundament pro cenu hlavní kryptoměny. Přesto největší americká kryptoměnová burza aktuálně drží 700 tisíc bitcoinů z aktuální celkové nabídky 18,8 mil. mincí, od které bychom ještě měli odečíst značnou část navždy ztracených jednotek. To je stále velmi vysoké množství BTC, které uživatelé svěřují třetí straně v rozporu s duchem hesla “Not your keys, not your coins” (když nemáš klíče, nejsou to tvé mince).

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

CryptoPunks míří do hollywoodu

Larva Labs, tým stojící za neuvěřitelně populárním projektem v oblasti NFT – CryptoPunks, uzavřel dohodu s hollywoodskými agenty United Talent Agency (UTA). CryptoPunks byl spuštěn již v roce 2017 a je jedním z prvních projektů NFT vytvořených na Ethereu, přičemž největšího úspěchu se dočkal až při letošním NFT hypu. Lesley Silverman, vedoucí UTA Digital Assets, k dohodě za 305 milionů dolarů uvedl:

„Řekl bych, že je to jedna z prvních příležitostí, kdy se IP, která plně vznikla v kryptosvětě, dostala do širšího prostoru zábavy, a zasloužila si to.”

Podle údajů z webu CryptoPunks vytvořily Larva Labs OG NFT od roku 2017 celkové tržby v hodnotě 1,18 miliardy USD, přičemž tržby v hodnotě 304,8 milionu USD dosáhly jen za posledních sedm dní. Nejlevnější CryptoPunk ve výprodeji má aktuálně cenu 115 etherů, tedy kolem 391 000 $.

Zajímavostí je, že sběratel, který si říká “mr703“, při prvním spuštění ukořistil 703 Punků z celkových 10 tisíc a později se díky tomu stal majitelem sbírky s

hodnotu desítek až stovek milionů dolarů. Na Twitteru nedávno napsal: „S punkem, který je nyní maskotem VISA, prožíváme konec jedné éry: okrajový umělecký experiment se mění v nástroj firemního marketingu. Jsem šťastný, protože díky tomu ocenění cryptopunks zbourá strop.”

Salvador připravil Bitcoin trust za 150 mil. $

Poňekud skromné se oproti předchozí zprávě může zdát financování celostátního fondu určeného v Salvadoru k podpoře rozvoje krypto infrastruktury a služeb v celé zemi. Zákonodárné shromáždění Salvadoru schválilo zákon o vytvoření bitcoinového trustu v hodnotě 150 milionů dolarů. Návrh zákona prošel v úterý, přičemž 64 úředníků hlasovalo pro a 14 proti. Fond je navržen tak, aby usnadňoval převod bitcoinů na americké dolary a podporoval zavádění zásadní technologické infrastruktury umožňující rozsáhlé přijetí kryptoměn. Zpráva přichází jen týden před tím, než vstoupí v platnost dříve schválená legislativa, která postaví Bitcoin na pozici státního platidla v první zemi na světě a umožní jeho přijetí v Salvadoru po boku s amercickým dolarem, který zůstává druhou oficiální měnou země.

K dohledu nad fungováním trustu byla jmenována Development Bank of Salvador (Bandesal). Všech 150 milionů dolarů prostředků na financování fondu bude použito z 500milionové (USD) půjčky u Středoamerické banky pro ekonomickou integraci (CABEI). Z těchto fondů je 23,3 milionu USD vyčleněno na podporu instalace kryptomatových bankomatů podporovaných vládou a 30 milionů dolarů má jít na podporu přijetí vládní digitální peněženky Chivo. Jak v červnu oznámil prezident Nayib Bukele, vláda rozdá bitcoiny v hodnotě 30 $ každému dospělému Salvadoranovi, který si peněženku Chivo stáhne. Současná populace Salvadoru však čítá 6,5 milionu, což naznačuje, že uvedených 30 milionů zřejmě nebude stačit, nebo vláda počítá s nižší akceptací.

Salvadorský zákon o bitcoinech má vstoupit v platnost v úterý, a to i přes nelibost řady zahraničních politiků a institucí, ale i stovek demonstrantů. Budeme tak zřejmě svědky experimentu, jaký Bitcoin zatím nezažil.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donald Trump: Mám pocit, že to [Bitcoin] bolí americkou měnu

Odpočítávání a protesty: Bitcoin se brzy stane zákonným platidlem Salvadoru

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *