Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Donald Trump: Mám pocit, že to [Bitcoin] bolí americkou měnu

Bývalý americký prezident Donlad Trump byl dotázán na kryptoměnu. Z jeho odpovědi plyne, že Bitcoin chápe jako měnu, jako konkurenci pro dolar, a zdá se, že mu neučaroval.

Trump kryptoměně neholduje

V úterý večer v živém rozhovoru pro Fox business 45. prezident Spojených států uvedl, že snížil své investice napříč celým trhem a zlobil se na současnou vládu pod vedením Bidena za zrušení daňových škrtů, které zavedl během svého působení.

Kryptoměny nejsou ten právý šálek čaje, kterému by Donald Trump přišel na chuť. Na otázku, zda nefušoval do kryptoměn nebo bitcoinů, bývalý prezident odpověděl, že „není velkým fanouškem“ a poukázal na to, že kryptoměny jsou rozhodně něco, o čem toho většina občanů USA příliš neví.

Uvedl:

„Nemám. Líbí se mi měna Spojených států. Myslím, že ostatní jsou potenciálně katastrofa, která čeká na to, až se stane. Mám pocit, že to bolí americkou měnu. Myslím, že bychom měli investovat v naší měně. Mohou být falešné – kdo ví, co jsou.“

“Falešnou měnu” Trump nedrží

Není to poprvé, co Trump vypustil do světa podobný výrok na adresu Bitcoinu a kryptoměn obecně. Při předchozích příležitostech vyjádřil své pohrdání touto technologií. Často vystupoval z pozice bojovníka na straně dolaru, čímž zároveň vyjádřil, že pro něj je Bitcoin měnou, nebo alespoň něčím, co může měně konkurovat.

V červnu například řekl: Bitcoin, to vypadá jako podvod. – Nelíbí se mi to, protože je to další měna konkurující dolaru“ a dodal, že chce, aby se dolar stal globální měnou. V roce 2019 pak ohledně kryptoměn prohlásil

, že mají velmi vysokou volatilitu a jsou založeny na vzduchu. Dále se nechal slyšet, že neregulovaná kryptoaktiva mohou usnadnit nezákonné chování, včetně obchodování s drogami a dalších nezákonných aktivit. Patřil také k politikům, kteří šli tvrdě proti zamýšlené měně sociální sítě Facebook Diem (dříve Libra).

TIP: Anthony Scaramucci: 100 000 USD za BTC do konce roku je stále na dosah

Závěr

Bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa můžeme zařadit do sorty starších amerických miliardářů, z nihž se mnozí dosud zdráhají investovat do kryptoměn a často dávají přednost tradičním investicím, jako je zlato, dluhopisy a další cenné papíry.

Jak KryptoHodler informoval, nedávno miliardářský manažer hedgeových fondů John Paulson ze společnosti Paulson & Co tvrdil, že kryptoměny nemají žádnou vnitřní hodnotu a nakonec se ukáží jako bezcenné. Podobně i jeden z nejslavnějších investorů na světě Warren Buffett z Berkshire Hathaway opakovaně kopal do krypta a řekl, že jsou jen přeludem. Naproti tomu ostatní miliardářští investoři, jako je George Soros a Oystein Stray Spetalen, kteří byli velkými kritiky kryptoměn, změnili tón a deklarovali svůj souhlas s investováním do různých kryptoměn a fondů.

Odpočítávání a protesty: Bitcoin se brzy stane zákonným platidlem Salvadoru

Přečtěte si alespoň část – Bitcoin Whitepaper – překlad do češtiny

Co vám nikdo neřekne o Bitcoinu 2: Rady pro investory – Transparentně o KYC

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *