Jack Dorsey draží svůj první tweet jako NFT – aktuální cena je 2,5 mil. dolarů!?!

jAKC dORSEY, dORSEY, tWITTER, sQUARE, miliardu, daruje, charita

Zakladatel sociální sítě Twitter Jack Dorsey draží úplně první tweet v podobě NFT tokenu. Nabídky přijímá v probíhající aukci na platformě Valuables BY CENT.

První tweet NFT už stojí 2,5 milionu dolarů

Jack Dorsey draží svůj úplně první tweet v historii Twitteru, který jako obrázek zabalil do tokenu NFT a vystavil na platformě Valuables BY CENT. Zveřejněn byl 21. března 2006.Tento tweet na prodej jednoduše zní: „just setting up my twttr [právě nastavuji svůj twttr].“

Dražba NFT s tweetem (zdroj: v.cent.co)

Vlna prodeje NFT tweetů?

Pokud byste chtěli vlastnit originální NFT s prvním tweetem zakladatele Twitteru, připravte si nejméně 2,75 milionu dolarů. Každý další příhoz totiž musí být alespoň o 10 % vyšší než aktuální nejvyšší nabídka. Pro méně náročné však je k dispozici třeba tweet šéfa největší kryptoburzy Binance. Cena tohoto NFT je na “lidových” 121 tisících dolarů, tedy něco okolo 2,5 milionu korun.

Tweet Changpenga Zhao zní:

„Pleskněte, pokud jste prodali BTC pod 10 000 $.“

Na platformě Valuables je na podej také mnoho tweetů s cenou v řádu několika dolarů. Do komentáře nám můžete napsat, zda byste za některý z tweetů utratili peníze.

Valuables

Platforma Valuables umožňuje uživatelům tokenizovat své tweety a následně je prodávat prostřednictvím zdejšího online tržiště. Dražené tweety zůstávají na Twitteru, ale majitel tweetu, který se zaznamenal do NFT, si jej ponechá v podobě jedinečného tokenizovaného aktiva, které žije na blockchainu kryptoměny Ethereum.

Tweety se tak stávají velmi neobvyklým obchodním artiklem po svém přetavení do formy NFT tokenů postavených na blockchainu

Advertisement
. Každá aukce skončí v momentě, když je prodejce spokojen s aktuální nejvyšší nabídkou.

NFT tokeny se momentálně těší velké popularitě a v uplynulém měsíci se prodávaly za vysoké ceny, zejména ty, které představují digitální umění. Digitální umělec Beeple prodal NFT v aukční síni Christie’s za 6,6 milionu dolarů.

Podle NonFungible.com je objem celého trhu s NFT za posledních sedm dní stále poměrně nízký. Prodalo se NFT za necelých 43 milionů $. Největší podíl na trhu má momentálně CRYPTOPUNKS.

 

NFT – “Nonfungible tokens” jako další forma kryptoměny [Cryptoinvest]

NFT prodané za 66 666,60 $ se překreslí na základě finálních výsledků voleb

Člen skupiny Linkin Park prodal svůj první NFT token za 30 tisíc $ a výtěžek věnoval na charitu

První centrální banka na světě kupuje Bitcoin; BTC Whitepaper slaví 12. narozeniny; HODLbERRY NFT: Příběhy týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.