Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jack Dorsey draží svůj první tweet jako NFT – aktuální cena je 2,5 mil. dolarů!?!

Zakladatel sociální sítě Twitter Jack Dorsey draží úplně první tweet v podobě NFT tokenu. Nabídky přijímá v probíhající aukci na platformě Valuables BY CENT.

První tweet NFT už stojí 2,5 milionu dolarů

Jack Dorsey draží svůj úplně první tweet v historii Twitteru, který jako obrázek zabalil do tokenu NFT a vystavil na platformě Valuables BY CENT. Zveřejněn byl 21. března 2006.Tento tweet na prodej jednoduše zní: „just setting up my twttr [právě nastavuji svůj twttr].“

Dražba NFT s tweetem (zdroj: v.cent.co)

Vlna prodeje NFT tweetů?

Pokud byste chtěli vlastnit originální NFT s prvním tweetem zakladatele Twitteru, připravte si nejméně 2,75 milionu dolarů. Každý další příhoz totiž musí být alespoň o 10 % vyšší než aktuální nejvyšší nabídka. Pro méně náročné však je k dispozici třeba tweet šéfa největší kryptoburzy Binance. Cena tohoto NFT je na “lidových” 121 tisících dolarů, tedy něco okolo 2,5 milionu korun.

Tweet Changpenga Zhao zní:

„Pleskněte, pokud jste prodali BTC pod 10 000 $.“

Na platformě Valuables je na podej také mnoho tweetů s cenou v řádu několika dolarů. Do komentáře nám můžete napsat, zda byste za některý z tweetů utratili peníze.

Valuables

Platforma Valuables umožňuje uživatelům tokenizovat své tweety a následně je prodávat prostřednictvím zdejšího online tržiště.

Dražené tweety zůstávají na Twitteru, ale majitel tweetu, který se zaznamenal do NFT, si jej ponechá v podobě jedinečného tokenizovaného aktiva, které žije na blockchainu kryptoměny Ethereum.

Tweety se tak stávají velmi neobvyklým obchodním artiklem po svém přetavení do formy NFT tokenů postavených na blockchainu. Každá aukce skončí v momentě, když je prodejce spokojen s aktuální nejvyšší nabídkou.

NFT tokeny se momentálně těší velké popularitě a v uplynulém měsíci se prodávaly za vysoké ceny, zejména ty, které představují digitální umění. Digitální umělec Beeple prodal NFT v aukční síni Christie’s za 6,6 milionu dolarů.

Podle NonFungible.com je objem celého trhu s NFT za posledních sedm dní stále poměrně nízký. Prodalo se NFT za necelých 43 milionů $. Největší podíl na trhu má momentálně CRYPTOPUNKS.

 

NFT – “Nonfungible tokens” jako další forma kryptoměny [Cryptoinvest]

NFT prodané za 66 666,60 $ se překreslí na základě finálních výsledků voleb

Člen skupiny Linkin Park prodal svůj první NFT token za 30 tisíc $ a výtěžek věnoval na charitu

První centrální banka na světě kupuje Bitcoin; BTC Whitepaper slaví 12. narozeniny; HODLbERRY NFT: Příběhy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *