Nejnovější téma podcastu FBI? Kryptokrálovna na útěku

Ignatova, onecoin

Zdroj: FBI

Zakladatelka podvodného OneCoinu, která je na útěku od roku 2017, je jednou z nejhledanějších zločinců FBI.

FBI pátrá po zakladatece Onecoinu

Takzvaní kryptobaroni a kryptokrálovny, zločinci, kteří podvádějí důvěřivé a naivní jedince a vydělávají na tom velké peníze. Fenomén, který dělá špatné jméno kryptosektoru, se právě dostal do podcastu FBI.

Federální úřad pro vyšetřování Spojených států má svůj podcast již od roku 2008. Dnes je „Inside the FBI“ na 11. místě mezi vládními podcasty v USA, podle webu pro analýzu podcastů Chartable.

Nejnovější díl je věnován zločinci jménem Ruja Ignatova, která vzala nohy na ramena v roce 2017 a od té doby jako by se vypařila do vzduchu. Před dvěma měsíci se dostala na seznam FBI deseti nejhledanějších zločinců, ale i přes odměnu 100 000 dolarů zůstává na svobodě.

 

TIP: Žena promluvila o údajném podvodu OneCoin a příznivci jí nyní vyhrožují smrtí!

 

..Zjistěte, jak se Ruja Ignatova, známá také jako „Kryptokrálovna“, stala nejnovějším přírůstkem do seznamu deseti nejhledanějších uprchlíků FBI,” uvádí agentura v příspěvku na Twitteru.

Ignatova ošidila investory v podvodu OneCoin, který byl spuštěn v roce 2014 s tím, že je to těžitelná kryptoměna s maximální zásobou 120 miliard coinů. Schéma lákalo investory příslibem, že bude „bitcoinovým zabijákem.“ Na rozdíl od BTC ale blockchain OneCoinu nikdy neexistoval.

Grover v podcastu FBI řekl, že Ignatova, která ukradla miliardy dolarů, možná nejen změnila svůj fyzický vzhled, ale je schopna mluvit několika jazyky, včetně angličtiny, němčiny a bulharštiny. Její nalezení te tak je o to těžší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.