Afghánská policie uzavřela kryptoměnové burzy! Došlo i na zatčení

Afghanistan

Afghánská policie uzavřela kryptoměnové burzy. Údajně přitom neprosazovala tak docela zákon, ale zákaz vydaný centrální bankou

Advertisement
.

Zátah na kryptoburzy a směnárny

Policie za poslední týden uzavřela nejméně 16 kryptoměnových směnáren v provincii Herát v západním Afghánistánu. Uzavření bylo provedeno v reakci na zákaz obchodování s kryptoměnami, který podle Ariana News platil asi tři měsíce. Vydala ho Da Afghanistan Bank.

Tehdy mluvčí centrální banky uvedl:

„V islámském právu neexistuje žádný pokyn, který by to schvaloval [obchodování s devizami online]. V důsledku toho jsme to zakázali.”

Centrální banka v červenci oznámila, že jelikož nevydala žádné povolení, káždá činnost tohoto typu je tudíž podle ní nezákonná. Dále varovala, že bude stíhat Afghánce, kteří by zákaz porušili. Tento slib nyní splnila místní policie, která uzavírala kryptoburzy a zatýkala.

Vedoucí odboru směnárenských společností Herat Ghulam Mohammad Suhrabi řekl Ariana News:

TIP: Euro se propadlo na nové dvacetileté minimum vůči dolaru

„Účty v digitální měně jsou mimo zemi a jsou zakoupeny od společností. Naši lidé to neznají, takže je lepší to nepoužívat.“

Motivace používat krypto v zemi minulý rok stoupla poté, co společnosti Western Union a Swift opustily Afghánistán. Organizace, jako je Women for Afghan Women, využily kryptoměny k charitativním darům v rámci země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.