Tyler Winklevoss: Proč je nepravděpodobné, že vláda USA zakáže Bitcoin a uspořádá šmigrust na kryptoměny

btc, šmigrust, bitcoin, kryptotrhu, sci-fi, high, maximum,

Tyler Winklevoss, generální ředitel burzy Gemini, věří, že pokusit se zakázat Bitcoin je vysoce nepravděpodobné. Zde jsou některé důvody, proč je nyní téměř nulová pravděpodobnost, že vlády uspořádají šmigrust na kryptoměnu.

Proč je riziko zákazu BTC nízké

Světové vlády včetně USA v průběhu času zaměřovaly pozornost na Bitcoin a kryptoměny a zaváděly předpisy. Kontrola a snaha o nahlížení do transakcí a zůstatků v krypto peněženkách uživatelů kryptoměn se v posledních letech zintenzivnila. Úplný zákaz ani symbolický velikonoční šmigrust na krypto je však nepravděpodobný, jak věří i spoluzakladatel a generální ředitel krypto burzy Gemini Tyler Winklevoss.

„Myslím, že kdybychom se vrátili do roku 2013, byla by to trochu otevřená otázka,” řekl CEO burzy Gemini Winklevoss Peteru McCormackovi během páteční epizody podcastu What Bitcoin Did. A dodává:

„Myslím, že USA Bitcoin nikdy nezakážou. U soudů je stanoveno příliš mnoho precedentů. Příkaz Coinflip, který byl prosazovací akcí CFTC [Commodity Futures Trading Commission], která byla potvrzena u soudů, považoval Bitcoin za komoditu jako zlato…“

S BTC souvisí celý sektor

Kromě toho, že Bitcoin v průběhu času získal regulační pozornost a byl například v USA klasifikován jako komodita, tak je na něj v roce 2021 navázána celá řada společností a institucí… Winklevoss k tomu uvádí:

„Jsme newyorská důvěryhodná společnost regulovaná newyorským ministerstvem finančních služeb,”s odkazem na Gemini. Tolik věcí by se muselo vrátit zpět,” řekl o zákazu bitcoinů a dodal:

“Mluvíte o společnostech, které poskytují kariéry, budují ekonomiku, některé z nich jsou veřejně obchodované. Stanou se z nich jezdci akciového trhu. Odvinout to zpět je pro mě tak nepravděpodobné. Samozřejmě to není 0 %, ale mohlo by to tak být.“

Bitcoin je cenná příležitost. Šmigrust? nepravděpodobný!

Regulátoři a vlády podle spoluzakladatele Gemini mají na mysli blahobyt společností a spotřebitelů, z nihž někteří také mohou mít BTC a považovat ho za cenný. Množství zapojených lidí a společností věřících, že Bitcoin má velkou hodnotu, je silný důvod k tomu, proč by jakákoli vláda neměla kryptoaktiva zakazovat. Zmrskat Bitcoin by zkrátka znamenalo šmigrust i na všechny zůčastněné.

„Myslím, že je to tak silné množství lidí, kteří tomu věří v USA, že si myslím, že je asi 0% šance, že se to z jakéhokoli důvodu vrátí zpět,” řekl Tyler Winklevoss a dodal:

„Myslím si totéž ohledně Velké Británie a Evropy. V Singapuru jsme v procesu licencování s MAS [Monetary Authority of Singapore], jejich nejvyšším regulačním orgánem.

Advertisement
Přijímají to. Všechny jurisdikce, které jsou volnými trhy a otevřenými trhy a věří v kapitalismus, věří v bitcoiny, věří v krypto, a myslím, že to vidí jako příležitost víc než cokoli jiného, než hrozbu.“

Vzpomínáte?:) Bitcoin překonal 20 000 dolarů! Poprvé v historii se cena hlavní kryptoměny dostala nad tuto hodnotu!

Závěr

Užívejte pokud možno tradiční velikonoční šmigrust a doufejme, že se nepřikutálí vládní nadílka zakazujících kryptoregulací. Bitcoin by žádná vláda na světě neměla chtít zakázat kvůli množství zapojených lidí, společností i rozsahu provázání ekonomiky. Kromě toho, že k tomu v zásadě není důvod, by to také bylo velmi obtížně proveditelné. I podle spoluzakladatele kryptoburzy Gemini by hypotetické zastavení Bitcoinu v podstatě vyžadovalo zavedení značných omezení na internet jako celek, což by ovlivnilo mnohé další ekonomické aspekty.

 

Soutěž o Shamir Backup edici od Recovery Seed v hodnotě 2 099 Kč! Právě probíhá v Hodlerské komunitě

Vědci z NASA navázali možný mimozemský kontakt: Chtějí komunikovat se Satoshi Nakamotem!

Vlna fake objemů obchodování za miliardy dolarů zaplavila Uniswap jako pomsta za odfiltrování Delta.financial

Bitcoin opět zamířil k 60 000 $ a jeho dominance klesla pod 60 %! Začala altseason?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.