Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Vlna fake objemů obchodování za miliardy dolarů zaplavila Uniswap jako pomsta za odfiltrování Delta.financial

Objemy obchodování na decentralizované burze Uniswap jsou vyšší než obvykle, ale jedná se o falešná data. Vyvojář Delta.financial našel způsob, jak hackem nafouknout objemy u custom tokenů a pomohl burze vytvořit nový rekord. Ale jen podle zkreslených dat…

Uniswap (DeX) vs. Delta.financial (DeFi)

Jak informoval Decrypt, den poté, co společnost Delta.financial pomohla společnosti Uniswap vytvořit nový, i když krátkodobý a pochybný, rekord v objemu denních transakcí, to udělala znovu. Ke zlosti Uniswap, jedné z největších decentralizovaných burz na světě. Delta je DeFi protokol pro odstranění volatility z obchodování s opcemi stabilizací likvidity.

Anonymní vývojář, který vytvořil projekt Delta.financial, dokázal pomocí kódu vytvořit falešné objemy obchodování na burze Uniswap. Tím DeX zaznamenala rekordní objemy téměř 11 mld. dolarů za 24  hodin. To by byl nový rekord. Analytický web Uniswap Info však včera zneplatnil a odfiltroval objem obchodování s Deltou.

Delta.financial odfiltrována

Až do doby před pár dny, kdy se Delta spustila na blockchainu Ethereum, Uniswap nikdy oficiálně nepřevedl více než 2,22 miliardy dolarů v transakcích za den. V úterý to pak bylo 7,17 miliard dolarů, přičemž 6,13 miliardy dolarů pocházelo z tokenu DELTA. Uniswap Info, který sleduje statistiky pro DEX, odfiltorval Deltu, což znamená, že se již nebude počítat do jeho globálních statistik. Upravený záznam je 1,26 miliardy dolarů…

Pomsta

Vyřazení Delta.financial ze sledování objemů však těžce nesl jeho vývojář. Proto se rozhodl k útoku. Uvedl:

„Každý může nyní vytvořit objemy 20 miliard $ na vlastní token! Útok bude pokračovat, dokud nebude obnovena historie obchodování DELTA, a my dostaneme omluvu od Uniswapu za zneužití centralizované moci.”

Odfiltrování obchodování s Delta.financial ze statistik Uniswap.info, tedy vedlo k tomu, že vývojář Delty sám hackl systém a umožnil komukoli hrát se statistikami. Token s názvem „You not blacklist delta.financial“ a označený jako „Ian Laphan fan token“ představuje objem obchodování 10,96 miliardy dolarů, přestože má skutečnou likviditu méně než 1 cent.

Podle vyjádření tvůrce Uniswapu Haydena Adamse je to „jedna z nejhloupějších věcí, jaké jsem kdy viděl.“ Adams brání přístup Uniswap.info s tím, že “Info vždy odfiltrovalo falešné objemy. Je to analytické rozhraní, ne decentralizovaný protokol.”

Soutěž o Shamir Backup edici od Recovery Seed v hodnotě 2 099 Kč! Právě probíhá v Hodlerské komunitě

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Grayscale si přes víkend nakumulovala Bitcoin a altcoiny za 3,1 miliardy dolarů

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *