Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Hodleři Bitcoinu při síle; PayPal umožní retailu z USA utrácet krypto; SEC žaluje i LBRY a XRP army bude vpuštěna k soudu proti Ripple: Příběhy týdne

PayPal umožní zákazníkům z USA platit kryptoměnou u vybraných obchodníkůpo celém světě. Hodleři Bitcoinu jsou silní a nadále drží své mince. SEC přichází s novou žalobou proti platformě LBRY, zatímco ve svém případu proti Ripple bude muset čelit stanoviskům držitelů XRP. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Hodleři Bitcoinu jsou při síle

Bitcoinoví hrdinové neohroženě pokračují v hodlování. Nejnovější zpráva poskytovatele on-chain analýzy Glassnode odhalila, že dlouhodobí aktivisté se svých aktiv nepouštějí. Glassnode zjistila, že držené mince začínají zrát a stárnout, přičemž pokračující odtoky z burz údajně ukazují, že akumulace nezpomaluje.

Bitcoin se minulý týden udržel nad 50 000 $, protože se první známky zrání mincí objevily na blockchainu. Tento týden analyzujeme:
Stárnutí mincí zakoupených v tomto býkovi (cyklu).
Útratové chování starých mincí.
Hluboké ponoření do zůstatků burz.”

Zpráva Glassnode uvedla, že mnoho BTC je na cestě ke klasifikaci jako mince s dlouhodobým držitelem (LTH), které jsou staré více než 155 dní. Toto jsou podle všeho první známky příchodu nové generace hodlerů, ukovaných na současném býčím trhu

2020/21.

(Zdroj: Glassnode)

PayPal umožní retailu z USA utrácet BTC kdekoli

Společnost PayPal implementuje pokladní službu, kde mohou uživatelé z USA platit za zboží a služby u schválených prodejců pomocí svých uložených mincí. Systém zajistí okamžitý prodej v rámci samotné platformy, takže obchodníci dostávají ekvivalentní prostředky přímo ve fiat měně poté, co jsou mince v okamžiku prodeje rychle převedeny.

V současné době PayPal nabízí 4 kryptoměny a očekává se, že nová služba bude k dispozici pro všechny z nich. Jedná se o Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. Zákazníkům, kteří zaplatí kryptoměnou drženou v rámci služby, nevzniknou při nákupu žádné transakční poplatky a na jeden nákup lze použít pouze jednu minci.

Žaloba LBRY a update soudu proti Ripple

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) obvinila decentralizovanou platformu LBRY z prodeje neregistrovaných cenných papírů. Podle agentury „LBRY obdržela více než 11 milionů USD v amerických dolarech, bitcoinech a službách od kupujících, kteří se podíleli na její nabídce [tokenů].“

Generální ředitel LBRY Jeremy Kauffman k tomu uvedl: „Podání SEC proti LBRY odráží zastaralý pohled na ekonomiku, který potlačuje inovace, přístupnost a kreativitu. LBRY je blockchainová síť, která umožňuje tvůrcům publikovat digitální obsah a spotřebitelům prozkoumat a koupit obsah pomocí kreditů LBRY.

Žaloba také neuznává společné kroky podniknuté společností LBRY k dodržování zákonů a k podnikání v souladu s nápomocným a transparentním způsobem. Podle příliš vysokého standardu stanoveného stížností SEC by většina tokenů na blockchainu byla považována za cenné papíry, což by v tomto odvětví zanechalo nejistotu a zmatek.“

Kauza Ripple

Mezitím v kauze Ripple, kde žalovaní dříve uvedli, že v jejich případě jde o útok na krypto jako celek a že jim chybí regulační jasnost, došlo k posunu. Soud navzdory odmítavému postoji SEC povolil vedlejším účastníkům do 19. dubna podat návrh na intervenci. Newyorská okresní soudkyně Analisa Torresová tak vyhověla hodlerům kryptoměny XRP, kteří se domáhali práva zasáhnout v probíhajícím sporu proti Ripple Labs americkou komisí SEC za údajný prodej neregistrovaných cenných papírů.

SEC, podle obžalovaných, má „nezvratná obvinění, která naznačují, že XRP je vždy cenný papír.“ To tedy znamená, že „každá nabídka, prodej nebo transakce zahrnující XRP podléhá komplexu regulačních požadavků nařízených federálními zákony o cenných papírech.“ Jinými slovy také všichno držitelé podle SEC porušují zákon z roku 1933.

Tento příběh navazuje na zprávu z poloviny března, kdy, jak KryptoHodler informoval, právní zástupce více než 6 tisíc hodlerů XRP naznačil, že se jeho klienti dobrovolně hlásí jako obžalovaní v soudním tažení SEC proti Ripple. Zatímco hodleři XRP se cítí být zásahem komise poškozeni, protože vedl k poklesu ceny XRP, SEC před zmíněným rozhodnutím soudu tvrdila, že jejich požadavek na vstup do procesu spočívá na „nesprávném základě“ a naznačila, že by do případu vnesl nejasnosti.

 

Grayscale si přes víkend nakumulovala Bitcoin a altcoiny za 3,1 miliardy dolarů

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Kryptonadšenec si upravil starý Game Boy pro těžbu bitcoinů

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *