Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptonadšenec si upravil starý Game Boy pro těžbu bitcoinů

Těžba Bitcoinu se za 12 let historie kryptoměny stala velkým byznysem na nákladných specializovaných strojích. Přesto youtuber Stacksmashing upravil Game Boy ze staré školy a spouští na něm těžbu BTC.

Game Boy těží Bitcoin

Pamatujete si na Game Boy? Legendární videohra z konce minulého tisíciletí si podle IT nadšence zasloužila nejen oprášení, ale dokonce i nový způsob využití. Stacksmashing použil hardware z Nintendo Game Boye, který byl poprvé vydán v roce 1989, jako výchozí bod pro těžbu bitcoinů. Dokázal tak spojit kryptoměny a herní konzoli, která předchází internetu, jak ho využíváme dnes a pochází z doby dávno před Bitcoinem.

Vzhledem k tomu, že herní konzole nemá žádné vestavěné bezdrátové funkce, Stacksmashing uvedl, že k navázání připojení k BTC uzlu běžícímu na jeho počítači použil desku mikrokontroléru Raspberry Pi připojenou k linkovému portu Game Boy a USB flash kartu.

Za „pár kvadrillionů let

„Mým cílem bylo použít originální nemodifikovaný Game Boy,“ řekl Stacksmashing. „Chci připojit kazetu a začít těžit.“ Stacksmashing napsal svůj vlastní těžební kód pro Game Boy, integrovaný těžební software – upravený pro herní konzolu – a spustil BTC uzel na svém počítači. Výsledkem bylo, že se na zelené obrazovce konzoly zobrazovaly kryptografické nonce, což ukazuje, že se souprava pokouší těžit krypto.

Kryptonadšenec k tomuto zábavnému nápadu poznamenal:

Hash rate je docela působivý, zhruba 0,8 hashe za sekundu.“ Což je dle jeho slov zhruba stejně, jako u ASIC mineru, až na to, že to je zhruba 125bilionkrát méně. A dodává:Při této rychlosti by nám mělo zabrat pár kvadrilionů let na vytěžení Bitcoinu.“

Příklady těžby “hrou”

Začátkem tohoto měsíce čínský softwarový vývojář oznámil, že těžil Ethereum pomocí PlayStation 5. V loňském roce však vývojáři z 1st Playable popřeli zvěsti, že by jedna z jejich her mohla být použita k hijacku konzole Nintendo Switch pro těžbu BTC.

Nyní je tu však legendární herní zařízení, na kterém se podařilo spustit těžbu Bitcoinu. Použití 8bitové herní konzole k těžbě kryptoměny je záležitostí spíše pro zážitek, než pro peníze. Stacksmashing však říká, že ještě neskončil a při spuštění těžby na Nintendo Super Game Boy z roku 1994 se pobavil.

„Je zřejmé, že těžba bitcoinů na Game Boy je všechno, jen ne zisková, ale při její tvorbě jsem se naučil spoustu věcí a určitě jsem se pobavil.”

 

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Co je bitcoinový maximalismus a kdo je BTC maximalista?

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *