Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Visa umožňuje svým partnerům vypořádat fiat transakce v kryptoměně

Platební gigant Visa začíná umožňovat svým partnerům vypořádat fiat transakce ve stablecoinu USDC postaveném na blockchainu kryptoměny Ethereum.

Visa začne používat ETH síť

Jak uvedl Forbes, Visa pilotuje vypořádání transakcí ve stablecoinech na blockchainu Ethereum. Společnost dnes oznámila, že přijala první platbu vypořádanou v USD Coinu. V pondělním oznámení společnost Visa uvedla, že prvním uživatelem systému pro vypořádání fiat transakcí kryptoměnou se stal vydavatel krypto karet a směnárna Crypto.com. Visa plánuje rozšířit nabídku na další partnery během tohoto roku.

USDC je stablecoin podložený 1:1 americkým dolarem, od společnosti Circle. Jeho tokeny jsou vydávány na blockchainech:

  • Ethereum jako ERC-20 tokeny,
  • Algorand jako ASA tokeny a
  • Solana coby SPL tokeny.

Visa přijímá USDC

Ačkoli Visa hovoří o USDC na Ethereu, není zatím jasné, zda bude používat i zbylé dva blockchainy, na kterých je USDC položen, případně zda využije také další kryptoměny (stablecoiny). Partneři společnosti Visa budou údajně moci směňovat USD coiny (USDC) přes platební síť platební karty za účelem zúčtování transakcí provedených ve fiat měně. To znamená, že narozdíl od běžného převodu budou partneři moct posílat USDC na ethereovou adresu společnosti Visa.

„Krypto-nativní fintechy chtějí partnery, kteří rozumí jejich podnikání a složitosti forem faktorů digitálních měn,” uvedl šéf produktového oddělení společnosti Visa Jack Forestell. „Toto oznámení dnes představuje významný milník v naší schopnosti reagovat na potřeby fintechů, které řídí své podnikání ve stablecoinu nebo kryptoměně.”

Zatím jen pro fintech?

Pilotní program je zaměřen na fintech společnosti a neobanky obchodující s kryptoměnami. Podle společnosti Visa jsou v této oblasti denně zpracovány transakce v hodnotě miliard dolarů. Společnost si klade za cíl umožnit tyto platby krypto byznysům, což znamená, že přinejmenším zatím neplánuje podobné služby poskytovat také běžným zákazníkům. Strategicky se pak jedná o krok směrem k případné podpoře digitálních měn centrálních bank (CBDC

).

„Zjistili jsme, že mnoho našich krypto partnerů používá a staví na USDC, přičemž mnoho z nich vyplácí svým zaměstnancům a prodejcům stablecoin,” říká Cuy Sheffield, šéf pro kryptoměny ve společnosti Visa. „Bylo to přirozené.” 

Závěr

Ačkoli první transakce tohoto typu byla zúčtována až nyní, poprvé jsme o plánech na přidání možnosti utrácet krypto prostřednictvím Visa karty pro podniky slyšeli již v prosinci 2020. Společnost to údajně stálo více než 2 roky úsilí.

S upgradem budou partneři společnosti Visa brzy schopni vyrovnat své závazky se společností přímo v USDC. Firma vydávající platební karty již spolupracuje s 35 platformami digitálních měn, včetně Coinbase, Crypto.com, BlockFi a Bitpanda, které společně mají více než 50 milionů aktivních uživatelů.

 

 

Kryptokarta: Nové karty Visa ve spolupráci s Crypterium; Mastercard oznamuje program pro vydavatele

Co je bitcoinový maximalismus a kdo je BTC maximalista?

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Tesla oficiálně začala přijímat Bitcoin (BTC) za svá auta a nebude ho prodávat

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *