Tesla oficiálně začala přijímat Bitcoin (BTC) za svá auta a nebude ho prodávat

Společnost Tesla nyní přijímá Bitcoin od amerických zákazníků, kteří si tak nyní mohou pořídit novou Teslu přímo za své bitcoiny (BTC).

Tesla přijímá Bitcoin

Další krůček směrem ke všeobecné akceptaci kryptoměn byl učiněn. Společnost, na kterou kryptokomunita čekala již od začátku roku, právě oficiálně zahájila přijímání Bitcoinu coby platební metody. Zákazníci společnosti Tesla si nyní mohou zakoupit elektromobil přímo ze své bitcoinové peněženky.

Generální ředitel společnosti s elektrickým pohonem Tesly Elon Musk uvedl, že firma bude provozovat bitcoinové uzly přímo a bude si držet bitcoiny, které akumuluje, aniž by je převedla na fiat. Musk, který dle podání SEC s účinností od 15. března, společně se Zachem Kirkhornem, přijal titul „Technoking of Tesla” (resp. „Master of Coin“), dnes na svém Twitteru uvedl:

„Nyní si můžete koupit Teslu za Bitcoin.”

První náznak

Zatímco Musk vysílal nejasné signály ohledně svého zájmu o Bitcoin již dříve, společnost Tesla poprvé naznačila svůj záměr zahájit přijímání bitcoinů za své produkty počátkem února. K tomu došlo poté, co na základě podání u komise SEC vyšlo najevo, že společnost koupila hlavní digitální aktivum za 1,5 miliardy USD.

Možnost koupit Teslu pomocí BTC bude prozatím pouze pro zákazníky z USA. Společnost potvrdila, že zastává strategii přesně v duchu HODL a dokonce nevyužije žádnou custody peněženku či software třetích stran. Technoking to komentoval:

„Tesla používá pouze interní a open source software a provozuje přímo bitcoinové uzly. Bitcoin vyplacený společnosti Tesla bude zachován jako Bitcoin, nepřevede se na fiatovou měnu.”

Žádný BSV?

„Je možné, že u nás nebudete moci nakupo vat pomocí žádného jiného digitálního aktiva, včetně produktů bitcoinové vidlice, jako jsou Bitcoin Cash

Advertisement
a Bitcoin SV. Naše bitcoinová digitální peněženka není nakonfigurována tak, aby detekovala nebo přijímala jiná digitální aktiva než Bitcoin,“ uvádí Tesla v podmínkách.

Závěr

Podle údajů Bitcointreasuries Tesla aktuálně drží 48 tisíc BTC, pořízených za 1,5 mld. $, v aktuální hodnotě přes 2,5 mld. dolarů. Toto číslo nyní pravděpodobně poroste, protože společnost od teď bude přijímat Bitcoin za své elektromobily a nebude ho směňovat za fiat, ale bude si ho nechávat. Akceptace Bitcoinu desátou největší společností na světě je dalším krokem k jeho všeobecnému rozšíření a přijetí.

 

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

Tesla koupila Bitcoin za 1,5 mld. $ – překonal 44 tisíc dolarů! Elon Musk a Snoop Dogg shillují Dogecoin; Ether CME futures spuštěny: Příběhy týdne

Vyhledávání Bitcoinu v Turecku vzrostlo o 566 % po propadu turecké liry o 14 %!

Deutsche Bank už nemůže ignorovat Bitcoin; Kombinovaná likvidita DEX na ATH, PlanB zavrhuje supercyklus: Příběhy týdne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.