Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptotrh: 250 000 USD / BTC už nezní tak bláznivě, ale nepodceňujte možný propad

Bitcoin svým cenovým progresem umí překvapit a HODL obnáší i psychicky vypjaté momenty. Ve svém novém videu youtuber Crypto invest říká, že bychom neměli být překvapení, kdyby nastal propad BTC a Bitcoin spadl někam na hodnoty okolo 40 tisíc dolarů.

Bitcoin zatím neuspěl při překonámí 60k $

Zatímco PlanB predikuje přes 280 tisíc do konce cyklu, nikdo předem neví, kdy skončí bull market. Bude to za rok, za měsíc, za den..? Upřímně řečeno, jako hodlerovi je mi to u Bitcoinu v zásadě jedno. Nemám v plánu v dohledné době nějakou část BTC prodávat a mnozí z vás to mají stejně. Jiná situace je u altcoinů, kde dosud čekáme na radikální altcoinovou sezónu, kde by si i mnozí hodleři rádi vyzvedli nějaké zisky, případně doplnili bitcoinové pozice.

Bitcoin je král trhu a ovlivňuje cenu všech ostatních kryptoměn. V bear marketu 2018 – 2019 (20) jsme se mohli přesvědčit, jak kriticky se snižuje hodnota všech altcoinů, které při downtrendu BTC padají ještě výrazněji a daleko hlouběji. Uvidíme tedy, jestli bude bull market ještě nějakou dobu pokračovat, nebo nás již čeká ozdravná fáze trhu a na další růst si přinejmenším několik měsíců počkáme.

Bearish Divergence (zdroj: Bitcoinist.com)

TIP: Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Propad BTC ještě ne?

Slovenský youtuber Crypto invest, jeden z nejdéle působících tvůrců videí v kryptokomunitě, poukázal na možnost propadu v řádu několika desítek procent. Současně však dodává, že ještě může být na nějaký signifikantní propad či bear market příliš brzy.

Uvedl:

„Proč si nemyslím, že bysme teď měli zažít nějaký propad nebo jít do bear marketu, aspoň teda zatím, jsou velmi pozitivní data, na které například poukazuje PlanB. Ten predikuje, že se dostaneme na průměrnou sumu 288 tisíc dolarů.”

PlanB

Kontroverzní model stock-to-flow, který zpropagoval v rámci využití pro cenu BTC analytik PlanB, hovoří pro teorii 4letých cyklů. V zásadě jde o to, že šokové snížení růstu nabídky v podobě halvingu

vytváří bull markety a tím pádem dochází k pravidelným cyklům, které je podle modelu možné s určitou pravděpodobností předvídat.

Zatímco PlanB nemůže popřít, že S2F modelu chybí strana poptávky, ekonomové kritizující tuto teorii zase nějak nedokážou vysvětlit fakt, že dosud cena BTC poměrně věrně následovala vyobrazené schody na grafu stock-to-flow.

(Zdroj: PlanB)

„Jsme jen 3,5 měsíce v bitcoinovém býčím trhu. Podle mého názoru se BTC nezastaví na 100 000 $, ale bude pokračovat na průměrnou cenovou hladinu S2FX 288 000 $ (historické maximum bude vyšší),“ napsal PlanB.

Závěr

Crypto invest upozorňuje na podobnost predikce analytika PlanB, který očekává hodnoty přes 288 tisíc dolarů a dalších specialistů. Zdůrazňuje přitom společnost Glassnode, která očekává 250 tisíc dolarů za Bitcoin do konce tohoto bull marketu. Současně však zmínil, že je dobré dávat pozor a nebýt příliš překvapený, kdyby se trh začal propadat do bear marketu, nebo přišel větší propad BTC, čemuž momentálně může nasvědčovat zmíněná bearish divergence. Jinými slovy je dobré mířit vysoko, ale současně být připravený na každou potenciání variantu, která může nastat, a nenechat se tím rozhodit. #HODL!

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Video

 

NFT toaletní papír – iracionalita, bizár a charita v jednom: NFTP

Willy Woo: Korekci vyvolala zavádějící data o pohybu BTC v hodnotě 1,1 miliardy $ na Gemini

Hodleři BTC mají silné ruce! 95 % bitcoinových obchodů zahrnuje „mladé mince“

Ethereum mizí z burz! Od února zaznamenává větší odliv než Bitcoin: Bullish?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *