Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Willy Woo: Korekci vyvolala zavádějící data o pohybu BTC v hodnotě 1,1 miliardy $ na Gemini

Expert na on-chain data Willy Woo říká, že nedávná korekce na trhu s Bitcoinem byla způsobena zavádějícími daty. Konkrétně šlo o data týkající se pohybu BTC v hodnotě 1,1 miliardy $ na kryptoburze Gemini.

Zavádějící data předcházela korekci

Willy Woo cituje vysvětlení Glassnode, že transakce zahrnující BTC v hodnotě více než miliardy dolarů byly interní. Jinými slovy tyto prostředky již byly v peněženkách Gemini a nemohlo tedy jít o Bitcoin, který by nějaká velryba poslala na burzu za účelem prodeje.

Informace o možném prodeji velkého množství BTC přitom podle jeho názoru mohla vést obchodníky na trhu k prodejnímu tlaku. Víme přitom, že následně došlo k masivním likvidacím pákových long pozic napříč burzami, což má vždy za následek určitou akceleraci krátkodobých prudkých cenových výkyvů jedním směrem. V tomto případě šlo o likvidace za nejméně půl miliardy dolarů za hodinu, resp. přes 2 miliardy za 24 hodin.

Willy Woo hovoří o falešných datech

Dotyčná data pocházela z Crypto Quant, který své sledující mj. varoval, že do Gemini přiteklo 19 108 BTC v hodnotě 1,1 miliardy $…

„Trhy se vyprodávaly kvůli falešným údajům, které říkaly, že do Gemini proudila 1 miliarda $ v BTC. Je to podruhé za posledních 30 dní. Graf: likvidace pozic pákového efektu při výprodeji obchodníků. Červené tečky ukazující načasování falešných přílivů.

(28 000, respektive 18 000 BTC).“

Gemini

Analytik dále jmenuje řadu důvodů, které podle něj potvrzují, že byla výstraha Crypto Quant chybná. Burza Gemini podle něj například není dost velká na to, aby zvládla objednávky v hodnotě 1 miliardy dolarů. K tomu Willy Woo poznamenává, že se na této burze obvykle obchoduje pouze se 100 až 200 miliony dolarů za den. Kromě toho po výstraze cena BTC na Gemini neklesla v porovnání s dalšími burzami, což by se jinak krátkodobě jistě v případě prodeje za miliardu dolarů stalo.

Ani případný OTC obchod není podle něj reálnou variantou, protože by muselo dojít ke zprostředkování jiným kupujícím na jiných přepážkách / burzách, což se nestalo. Musíme se tedy zřejmě smířit s tím, že falešná data mohla způsobit (nebo podpořit) propad ceny Bitcoinu o tisíce dolarů. V době přípravy článku však BTC již část korekce stáhl a opět míří směrem k možnému překonání 60 tisíc dolarů na druhý pokus.

 

Hodleři BTC mají silné ruce! 95 % bitcoinových obchodů zahrnuje „mladé mince“

Ethereum mizí z burz! Od února zaznamenává větší odliv než Bitcoin: Bullish?

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *