Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin oslavil rok od březnového výplachu růstem na nové ATH! Po víkendu však přišlo ochlazení

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje zhruba za 56 000 dolarů. Cena za jednotku BTC se vrátila zpět a dokonale smazala víkendový růst na nové all-time-high (ATH). Máme tu výročí koronavirového výplachu.

Výročí březnového výplachu

13. 3. 2020 KryptoHodler informoval o jednom z největších výplachů, jaký kdy proběhl na trhu s Bitcoinem. Panika spojená s příchodem pandemie koronaviru způsobila obrovsaké propady napříč kapitálovými trhy. Situace zasáhla akcie, kryptoměny i komodity a drahé kovy a přinesla jeden z nejprudších výprodejů napříč světovými trhy. Až zpětně jsme mohli sledovat, že šlo také o mimořádnou příležitost, jak levně nakoupit Bitcoin i další kryptoměny, ale i zlato, stříbro a další aktiva.

V noci na 13. března 2020 cena BTC dosáhla svého nejnižšího bodu za posledních 10 měsíců. Bitcoin tehy prakticky ze dne na den ztratil 50 % své hodnoty a klesl na pouhých 3800 USD za jednu minci. Likvidace trading pozic jen na Bitcoinu dosáhla bezmála půl miliardy dolarů. Výročí březnového výplachu připadlo na sobotu a ještě před půlnocí se BTC dostal na nové ATH. Připomněli jsme si den, kdy nejvíce lidí v kryptokomunitě od konce bull runu 2017 hovořilo o možnosti pádu na nulu. Hodleři však nepanikařili a využili možnost levného nákupu.

TIP: Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Bitcoin šel nad 60 tisíc dolarů a zpět

Rok po koronavirovém výplachu se cena největší kryptoměny podívala nad 60 tisíc dolarů. K průrazu na nové ATH na hodnotách přes 61 500 dolarů (v závislosti na zvolené burze) došlo o víkendu a při snížených objemech obchodování. Místo tvorby GAP

u na CME, tedy mezery mezi páteční zavírací cenou a pondělní otvíračkou, došlo k návratu dolů, čímž se mezera uzavřela dříve, než by mohla začít děsit část obchodníků, kteří pokaždé očekávají uzavření GAPu.

I přes pád z ATH zpět do oblasti předchozí korekce je růst BTC od březnového propadu velmi působivý. Jak vidíte na grafu níže, jde přibližně o 1 350 % (13,5násobný růst) za jediný rok, a to již po odečtení víkendového výletu.

(zdroj: TradingView)

Závěr

Poprvé v historii se Bitcoin dostal nad 60 tisíc dolarů. K tomu došlo na výročí panického koronavirového výplachu z noci na 13. března 2020. Je to tedy již rok od začátku působivého bull runu, který katapultoval cenu BTC o více než 1 300 procent.

 

Přečtěte si základy kryptoměn před případnou investicí do Bitcoinu: Pro začátečníky

Wyoming chce uzákonnit DAO jako společnosti; Prošel Bidenův balíček za 1,9 bil. $; Syn Petera Schiffa je all in BTC: Příběhy týdne

100násobná škálovatelnost Etherea na dosah. Optimistic rollups nás provedou až k ETH2, říká Vitalik Buterin

 

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *