Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) vyšetřuje burzu Binance

BINANCE, EURO, Forbes, žaloba, LUPA, NÁKUP, BITCOIN

Kryptoburza Binance je vyšetřována americkou komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) kvůli obavám, zda umožnila americkým investorům obchodování na platformě bez příslušné registrace.

CFTC vyšetřuje Binance

Jak informovala agentura Reuters, Binance Holdings Ltd je vyšetřována komisí Commodity Futures Trading Commission (CFTC) kvůli obavám, že umožnila Američanům uzavírat sázky, které porušovaly pravidla v USA. CFTC vyšetřuje, zda čínská kryptoburza, která není registrována u agentury, dovolila obyvatelům USA obchodovat s deriváty, aniž by byla registrována pod dohledem vládní agentury.

Kryptoburza zatím nečelí žádnému oficiálnímu obvinění a ani k němu nemusí dojít. Binance je největší kryptoměnová burza na světě a v USA působí prostřednictvím své dceřiné burzy Binance US. Vyšetřování může řešit otázku, zda mohlo docházet k obchodování Američanů na hlavní platformě společnosti. Burza dříve v tichosti stáhla žalobu na Forbes za „falešný a zavádějící“ článek, který odhalil údajné propracované schéma vyhýbání se regulátorům.

BNB pokles

Binance coin (BNB) i v reakci na tuto zprávu zaznamenal pokles, který aktuáně dosahuje asi 11 procent. Changpeng Zhao, generální ředitel burzy, k tomu uvedl, že je to všechno FUD. „Není  býčí trh bez nějakého FUDu. Ignorovat FUD, zachovat BUIDLing,“ komentoval věc na Twitteru.

Zajímavostí je, že zpráva přichází jen den poté, co společnost Binance oznámila, že najala Maxe Baucuse, který pracoval desetiletí v Senátu USA a později jako velvyslanec v Číně, aby společnosti pomohl orientovat se v regulačním prostředí USA. Jeho přítomnost se ihned hodí, bude totiž působit jako prostředník mezi Binance a regulačními orgány Spojených států.

Advertisement

TIP: Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

BitMEX

Podobné vyšetřování není premiérou, komise již dříve vyšetřovala trh s deriváty BitMEX. Vyšetřování vedlo v loňském roce k formálnímu obvinění ze strany CFTC a amerického ministerstva spravedlnosti proti společnosti BitMEX a jejím spoluzakladatelům.

 

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Elliot Wainman: 100x zisky mohou čekat na Binance Smart Chainu: Seriál TNT

HODL | Changpeng Zhao – Kdo je CZ a co víme o šéfovi přední kryptoburzy Binance

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.