Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Ruská protestní skupina Pussy Riot, kterou u nás “proslavil” Zeman, prodává NFT

Členka Pussy Riot prodává sérii NFT tokenů, které doprovázejí nový singl. Získané finanční prostředky půjdou na další umělecké projekty a místní aktivismus.

Pussy Riot draží NFT

Prezident České republiky Miloš Zeman před několika lety vyvolal rozruch okolo ruské punkové feministické skupiny Pussy Riot. Pravděpodobně jste zaznamenali masivní mediální i společenský ohlas vyvolaný sprostými výroky hlavy státu na adresu právě skupiny Pussy Riot. Skupina se poprvé proslavila v roce 2012 poté, co v moskevské katedrále Krista Spasitele uspořádala představení písně na protest proti spoluúčasti pravoslavné církve na režimu Vladimíra Putina.

Krátce poté byly členky feministické punkové skupiny zatčeny za „chuligánství motivované náboženskou nenávistí“ a později odsouzeni na dva roky do trestanecké kolonie. Nyní přichází s novým singlem Panic Attack, ke kterému prodává také sérii čtyř NFT tokenů. Součástí je údajně také podpora iniciativy pro úkryt pro oběti domácího násilí.

NFT

NFT zažívají na začátku roku 2021 nebývalý zájem a Pussy Riot není žádnou výjimkou. Pokud jde o potenciál tohoto odvětví kryptosektoru, může být mnohem větší, než si možná připouštíme. Pole využití je totiž ohromné a sahá mnohem dál, než do tokenizovaného umění a fanouškovských tokenů… KryptoHodler například nedávno informoval o sázce Tylera Swope na projekt Non-Fungible Yearn (NFY), který „vezme NFT a použije jej na DeFi.“ Konkrétně v podstatě používá NFT k přenositelnosti zastakovaných DeFi farem.

Panic Attack

Videoklip k nejnovějšímu singlu Panic Attack skupiny Pussy Riot představuje spoluzakladatelku Nadyu Tolokonnikovu jako avatar putující dystopickou virtuální pustinou. Cesta vyvrcholí jejím bojem se zlověstným doppelgängerem. Ohledně toho Tolokonniková uvedla:

„Po dvou letech v pracovním táboře stále bojuji s problémy duševního zdraví. Trauma, strach a nejistota nikdy úplně nezmizí. Způsobují epizody deprese a hlubokou úzkost. Panic Attack se zrodil jako výsledek toho, že jsem uprostřed pandemie 24 hodin zírala na zeď a cítila jsem se 100% bezmocná.“

„[Video] odráží objektivizaci lidských bytostí, osamělost a odpojení od prostředí, kvůli kterému se cítíme malí a bezmocní. A my jsme to způsobili vlastními rukama – proto na konci videa bojuji se svým vlastním klonem.“

Po vydání videa je singl dražen jako série čtyř NFT, které si sběratelé mohou zakoupit prostřednictvím platformy Foundation. Výtěžek z aukce, která se bude konat tuto sobotu 13. března, půjde na financování budoucích projektů Pussy Riot a na útulek pro oběti domácího násilí v Rusku.

TIP: Za 10 let bude vytěženo 98 % Bitcoinu. Pouhých 0,01 BTC může stačit k bohatství

Závěr

Zatímco Nadya Tolokonniková prodává NFT svého nového singlu, další členky Pussy Riot – Máša Alekhina a Lucy Shteinová – nyní čelí dvouletému vězení za projev veřejné podpory Alexeji Navalnému. K tomu došlo během nedávné vlny protestů po pokusu o atentát na opozičního politika. Navalnyj, který sám nedávno zamířil do trestanecké kolonie, dříve prohlásil, že je souzen za smrtelnou urážku, které se dopustil tím, že přežil otravu nařízenou ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

 

Wyoming chce uzákonnit DAO jako společnosti; Prošel Bidenův balíček za 1,9 bil. $; Syn Petera Schiffa je all in BTC: Příběhy týdne

Atari postaví virtuální kasino v Decentralandu! MANA, Atari token i Decentral Games zaznamelany ATH

100násobná škálovatelnost Etherea na dosah. Optimistic rollups nás provedou až k ETH2, říká Vitalik Buterin

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *