Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Wyoming chce uzákonnit DAO jako společnosti; Prošel Bidenův balíček za 1,9 bil. $; Syn Petera Schiffa je all in BTC: Příběhy týdne

Do Sněmovny reprezentantů ve státě Wyoming míří legislativa uznávající decentralizované autonomní organizace (DAO) jako právní společnosti. Americký prezident Biden slaví první úspěch se zákonem, který obsahuje balíček na zmírnění dopadů koronavirové krize za 1,9 bil. dolarů. Syn dlouholetého kritika Bitcoinu Petera Schiffa přesouvá 100 % svého portfolia do Bitcoinu. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Wyoming chce uzákonnit DAO jako společnosti

Významný mezník v krypto legislativě je na dosah. Americký stát Wyoming bude rozhodovat o schválení zákona, který uzná decentralizované autonomní organizace (DAO) jako společnosti. Návrh zákona o uznání DAO jako společností prošel schvalovací fází Senátního výboru ve Wyomingu a zamířil do tamnější Sněmovny reprezentantů.

DAO jsou společnosti, jejichž správa je postavena na inteligentních kontraktech a kde je rozhodování decentralizováno kolem organizace, která nemá nadřízené či ředitele. Jedná se o revoluční koncept, který umožňuje zakládat DAO jako společnosti s ručením omezeným (LLC) v právním světě, kde je každá organizace považována za spravovanou alespoň jednou osobou.

V případě schválení by byl Wyoming prvním státem v USA, který přijal takovou legislativu do práva. Wyoming je považován za poměrně krypto friendly území, kde už regulační vstřícnost mimo jiné umožnila vznik prvních kryptobank. DAO, které byly poprvé popularizovány v roce 2016, upadly v nemilost poté, co stejnojmenná entita „DAO“ selhala kvůli chybě v původním kódu, která vedla k hacku.

TIP: DAO – historie a zánik první velké Decentralizované autonomní organizace

Syn Petera Schiffa je all in BTC

Peter Schiff nazývá svého syna „vymytým mozkem“ pro jeho 100% bitcoinové portfolio. Spencer Schiff, syn v kryptokomunitě velmi dobře známého zastánce zlata a kritika BTC v jedné osobě, se zřejmě rozhodl přesunout celé své investiční portfolio do jediného aktiva. Tímto koněm je právě Bitcoin, který jeho otec Peter Schiff již dlouhé roky zarytě kritizuje.

„Můj syn šel all in do Bitcoinu při posledním poklesu pod 50 000 $,” zlobí se kryptoskeptik. „100 % jeho portfolia je nyní v bitcoinech. Pokud je mým vlastním synem tento vymytý mozek, představte si, jak zranitelná je většina dětí. HODLuje do nekonečna, nebo krachu.”

Kryptokomunita toto oznámení nadšeně uvítala a mnoho lidí vyjádřilo důvěru, že stoprocentní bitcoinová investice učiní Schiffova syna bohatším, než je on. „Alespoň někdo z vaší rodiny letos rozšiřuje své bohatství,” napsal následně spoluzakladatel Morgan Creek Digital Anthony Pompliano.

TIP: Odpůrci Bitcoinu Nouriel Roubini a Peter Schiff měli svůj den: „Je to riskantní hovno”

Prošel Bidenův balíček za 1,9 bil. $

Prošel balíček na zmírnění dopadů koronavirové krize podporovaný novým prezidentem USA. Joe Biden si tak ve středu připsal první legislativní vítězství. Obsahem je sada opatření v celkovém objemu 1,9 bilionu dolarů.  Kromě prodlužení programu federálních dávek v nezaměstnanosti, prostředků na podporu škol, testování na koronavirus nebo na distribuci vakcín balíček zajišťuje přímé platby Američanům ve výši až 1400 dolarů (přes 30 000 Kč).

Bidenův “záchranný plán“ v Kongresu prošel těsnou většinou a nehlasoval pro něj jediný republikán. „Těším se na to, jak Plán americké záchrany v pátek podepíšu v Bílém domě,“ komentoval výsledek prezident Biden. Část komunity věří, že tento typ ekonomických opatření na zmírnění dopadů koronavirové krize mají přímý vliv na růst ceny Bitcoinu. Ten se mezitím stále nachází v korekci po dosažení posledního ATH 21. února. Jak uvedla agentura Reuters, aktuální cenové maximum všech dob Bitcoinu se aktuálně nachází na ceně 58 354,14 dolarů.

 

Atari postaví virtuální kasino v Decentralandu! MANA, Atari token i Decentral Games zaznamelany ATH

100násobná škálovatelnost Etherea na dosah. Optimistic rollups nás provedou až k ETH2, říká Vitalik Buterin

Top 3 nízkokapitalizované altcoiny podle Tylera Swope: Seriál TNT

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *