Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Odpůrci Bitcoinu Nouriel Roubini a Peter Schiff měli svůj den: „Je to riskantní hovno”

Bitcoin o víkendu začal padat společně s tím, jak trhy decimuje koronavirus a cenová válka producentů ropy. Odpůrci Nouriel Roubini a Peter Schiff  toho okamžitě využili k další sérii hejtů.

Odpůrci BTC Dr. Doom a Peter Schiff

Bitcoin dnes vytvořil lokální dno na úrovni cca 7 700 dolarů za jednotku. Ještě v sobotu odpoledne se přitom jeho cena pohybovala nad 9 100 USD. To je pád o 15 % za dva dny. Důvodů může být více, včetně dašlího masivního pohybu prostředků (mnohamilionové hodnoty $ v BTC a ETH), z největšího podvodu v dějinách kryptoměn – Plus token.

Jak KryptoHodler informoval, v pondělí v prvních sekundách obchodování zaznamenala ropa drůhý největší propad v historii poté, co Saudská Arábie rozpoutala cenovou válku s Ruskem. S tím, jak cena BTC padala během problémů na světových trzích, odpůrci Bitcoinu opět využili příležitosti ke kritice. Nouriel Roubini, také označovaný jako „Dr. Doom,“ vyjádřil své myšlenky takto:

„Mezitím Bitcoin za poslední den klesl o 8 %, mnohem více než globální akcie.

Další důkaz, že Bitcoin není dobrým zajišťovacím vs. rizikovým aktivem v epizodách s rizikem. Ve skutečnosti klesá více než riziková aktiva během rizika. BTC je tedy v případech rizika riskantní hovno.”

Peter Schiff se přidal

Své názory na propad vyjádřil také další známý kritik Bitcoinu. Peter Schiff uvedl, že ho propad nepřekvapuje. Je to podle něj důsledek neschopnosti Bitcoinu spustit rally minulý týden za „nejideálnějších finančních okolností.“

Závěr

Bitcoin v posledních 2 dnech spadl asi o 15 %. Odpůrci to opět považují za důkaz, že Bitcoin nepomáhá snížit riziko. Dr. Doom navíc přišel s velmi ostrými slovy, odsuzujícími BTC jako riskantní hovno.” Není to přece jen trochu přehnané? Co si o tom myslíte vy?

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny nebo do nové Steemitové hodlerské komunity.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *