Odpůrci Bitcoinu Nouriel Roubini a Peter Schiff měli svůj den: „Je to riskantní hovno”

Bitcoin, BTC, dole, pád, propad, odpůrci, podpořský svět, moře, krypto

Bitcoin o víkendu začal padat společně s tím, jak trhy decimuje koronavirus a cenová válka producentů ropy. Odpůrci Nouriel Roubini a Peter Schiff  toho okamžitě využili k další sérii hejtů.

Odpůrci BTC Dr. Doom a Peter Schiff

Bitcoin dnes vytvořil lokální dno na úrovni cca 7 700 dolarů za jednotku. Ještě v sobotu odpoledne se přitom jeho cena pohybovala nad 9 100 USD. To je pád o 15 % za dva dny. Důvodů může být více, včetně dašlího masivního pohybu prostředků (mnohamilionové hodnoty $ v BTC a ETH), z největšího podvodu v dějinách kryptoměn – Plus token.

Jak KryptoHodler informoval, v pondělí v prvních sekundách obchodování zaznamenala ropa drůhý největší propad v historii poté, co Saudská Arábie rozpoutala cenovou válku s Ruskem. S tím, jak cena BTC padala během problémů na světových trzích, odpůrci Bitcoinu opět využili příležitosti ke kritice. Nouriel Roubini, také označovaný jako „Dr. Doom,“ vyjádřil své myšlenky takto:

„Mezitím Bitcoin za poslední den klesl o 8 %, mnohem více než globální akcie. Další důkaz, že Bitcoin není dobrým zajišťovacím vs. rizikovým aktivem v epizodách s rizikem. Ve skutečnosti klesá více než riziková aktiva během rizika. BTC je tedy v případech rizika riskantní hovno.”

Peter Schiff se přidal

Své názory na propad vyjádřil také další známý kritik Bitcoinu

Advertisement
. Peter Schiff uvedl, že ho propad nepřekvapuje. Je to podle něj důsledek neschopnosti Bitcoinu spustit rally minulý týden za „nejideálnějších finančních okolností.“

Závěr

Bitcoin v posledních 2 dnech spadl asi o 15 %. Odpůrci to opět považují za důkaz, že Bitcoin nepomáhá snížit riziko. Dr. Doom navíc přišel s velmi ostrými slovy, odsuzujícími BTC jako riskantní hovno.” Není to přece jen trochu přehnané? Co si o tom myslíte vy?

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny nebo do nové Steemitové hodlerské komunity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.