Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Centrální bankéř hlásá FUD: Hodleři Bitcoinu se mají připravit na ztrátu všech peněz

Andrew Bailey, bankéř a budoucí guvernér Bank of England, předstoupil před britský parlament, aby šířil varovné výkřiky ohledně údajné budoucí bitcoinové “havárie.” 

Bankéř varuje před ztrátou peněz

Poněkud kontroverzní prohlášení učinil nastupující guvernér britské centrální banky – Bank of England. Ještě ani nenastoupil do úřadu a již stihl ve své řeči před parlamentem varovat hodlery Bitcoinu.

Bankéř, který působil jako náměstek guvernéra centrální banky od dubna 2013 do července 2016, zaujal ostrý postoj vůči BTC. Opět se tak připojil na stranu věčných kritiků Bitcoinu, jako je ekonom Nouriel Roubini či zastánce zlata Peter Schiff. Do skupiny patří také investorský veterán Warren Buffett. Ten se mimochodem sešel s Justinem Sunem na charitativním setkání, a přes to, že mu zakladatel Tronu dle svých slov během setkání věnoval značnou částku v BTC a TRX, následně prohlásil, že žádné kryptoměny nikdy nevlastnil a nevlastní.

Vnitřní hodnota?

Bailey již dříve přirovnal Bitcoin k hazardu a označil ho za „velmi volatilní komoditu, pokud jde o její ceny.“ Nyní však centrální bankéř svůj skepticismus ohledně kryptoměn rozšířil o tato ostrá slova:

„Neexistuje žádná záruka na hodnotu Bitcoinu. […] Pokud si chcete koupit Bitcoin, buďte připraveni ztratit všechny své peníze.

Pokud si ho chcete koupit, dobře, ale pochopte, co dostanete. Nemá žádnou vnitřní hodnotu. Může mít vnější hodnotu, ale nemá skutečnou hodnotu. […] Bitcoin se moc neuchytil”

Jak KryptoHodler informoval, v kontrastu s podobnými výroky nové regulace v Německu umožnily bankám a dalším institucím poskytovat regulované a licencované služby správy kraptoaktiv společně s běžnými účty.

Podobné výkřiky a varování doprovází Bitcoin prakticky od svého vzniku v roce 2009. Kritici často odmítají BTC třeba pro jeho nehmotnou elekronickou podobu a říkají, že nemá vnitřní hodnotu. Nevědomky však tím jen poukazují na fakt, že samotné fiat peníze nemají od zrušení krytí zlatem žádnou vnitřní hodnotu a je možné je (narozdíl od BTC) vydávat v takřka neomezeném množství.

Závěr

Nastupující guvernér Bank of England, bankéř Andrew Bailey, se ve své včerejší řeči pustil do Bitcoinu. Jeho držitele (hodlery a další uživatele) varoval před ztrátou. Podle něj BTC nemá skutečnou hodnotu a moc se ani neuchytil. Posuďte sami, zda jeho slova odpovídají skutečnosti a vystihují kryptoměnu, která během deseti let zvýšila svoji hodnotu od podlahy na současné ATH (2017) ve výši 20 tisíc dolarů a nyní se obchoduje za cca 9 000 USD.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny nebo do nové Steemitové hodlerské komunity.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *