Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Red Swan tokenizoval nemovitosti za 50 miliard Kč (2,2 mld. $)

Texaský komerční trh Red Swan, zaměřený na nemovitosti, využil spolupráci s firmou Polymath, která poskytuje služby tokenizace.

Nemovitosti v tokenizované podobě

Tokenizace nemovitostí je zajímavý způsob využití kryptoměn a blockchainu. Tyto tokeny lze snadno obchodovat a v závislosti na použitém blockchainu je lze držet i na běžné peněžence (např. ERC 20). Zároveň však fungují jako určitá forma kolektivní investice do nemovitostí. Technicky vzato jde tedy o způsob, jak investovat do nemovitosti prostřednictvím kryptoměn.

Red Swan uvádí, že se již do jejich platformy zaregistrovalo 30 000 akreditovaných investorů. Ti budou platformě za používání platit určíte procento jako poplatek. V současné době jsou zde údajně tokenizovány nemovitosti v hodnotě 2,2 miliard dolarů, což je bezmála 50 miliard korun. Další 4 miliardy $ by měly následovat.

Společnost Polymath k tomu dodává:

„Red Swan umožňuje majitelům nemovitostí tokenizovat 90 procent [banka poskytne půjčku jen asi 50 %]. Vydělává peníze tím, že vezme procento vydaného kapitálu a tokeny sedí v digitální peněžence, kterou spravuje Prime Trust, a jsou pojištěny až do výše 1 miliardy dolarů.”

„Polymath poskytuje technologii, která usnadňuje průběžné vytváření, distribuci a správu security [akciových] tokenů. RedSwan používá standard Polymath ST-20…”

Pokud jde o konkrétní nemovitosti, platforma uvádí, že vydané tokeny představují 16 nemovitostí nejvyšší úrovně, včetně bytů v Kalifornii, New Yorku a Texasu a 150 akrové konopné farmy v kanadské provincii Ontario.

Předprodej

Red Swan nyní organizuje předprodej, kde bude nabízet část tokenů v hodnotě 780 milionů USD akreditovaným investorům. Podle všeho se bude jednat o dosud největší prodej tokenizovaných nemovitostí na světě.

Předprodej bude nabízen těm, kteří mají zájem o nemovitosti a budou investovat v rozmezí 500 000 až 10 milionů dolarů. Celkově vzato je tato forma investice vhodná pro investory, kterým chybí kapitál na nákup celých komerčních nemovitostí nejvyšší třídy „třídy A“ na tradičních trzích.

Kromě toho platforma věří že tokenizace nemovitostí umožní, aby kapitál obíhal rychleji a svobodněji na trhu. To by mělo tento kapitál, který by jinak stál na místě, uvolnit.

Závěr

Red Swan tokenizoval nemovitosti za cca 50 miliard korun.  Tokenizace nemovitostí představuje jednu ze slibných oblastí, kde mohly kryptoměny a jejich technologie začít měnit měnit svět. Vše má ale své pro a proti a bude ještě nějakou dobu trvat, než se tokenizované nemovitosti ověří v praxi. Zdá se však, by se mohlo jednat o zajímavou možnost, jak snadno a rychle investovat i menší částku do něčeho, co pro vás může být jinak finančně nedostupné.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny nebo do nové Steemitové hodlerské komunity.

(Zdroje: Blog.polymath, Cointelegraph)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *