Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Přes 6 000 hodlerů XRP se dobrovolně hlásí jako obžalovaní v soudním tažení SEC proti Ripple

Podle návrhu podaného soudkyni Analise Torresové držitelé XRP chtějí dobrovolně vstoupit jako obžalovaní do soudního sporu, který vede komise SEC proti Ripple Labs. *Update pod článkem.

6 000 držitelů XRP se hlásí o slovo

Právní zástupce více než 6 tisíc hodlerů XRP uvedl, že jejich zájmy nejsou zastoupeny v probíhajícím soudním sporu namířeném proti společnosti Ripple. Návrh na intervenci podal v neděli John Deaton z právnické firmy Deaton. Uvádí:

„Vzhledem k vlastním prohlášením SEC, že tento soud je výhradním fórem pro projednávání tvrzení týkajících se této záležitosti, a postojem společnosti Ripple, že držitelé XRP se nemohou spoléhat na úsilí společnosti Ripple jako ochranu jejich zájmů v tomto případě a povahu obrany společnosti Ripple, je zásah držitelů XRP nezbytný.“

SEC vs. Ripple

Bývalý šéf americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Jay Clayton za sebou před svým odchodem společně se zbytkem Trumpovy administrativy zanechal nálož, která odpálila tržní cenu XRP prudce dolů. Komise totiž zažalovala společnost Ripple a její vedoucí pracovníky za neoprávněný prodej cenných papírů.

V oznámení zveřejněném v neděli na webu CryptoLaw společnosti Deaton se právník a kryptonadšenec vyjádřil, že držitelé XRP utrpěli ztráty ve výši 15 miliard dolarů. K tomu mělo dojít ve dnech bezprostředně následujících po oznámení SEC o žalobě proti Ripple Labs. Během dvou týdnů po zahájení soudního řízení totiž klesla cena XRP o 76 % z 0,76 USD na 0,18 USD.

Za poklesem částečně stojí samotná žaloba a částečně její následky v podobě rozhodnutí hlavních burz delistovat XRP v návaznosti na probíhající soudní spor. Mnoho významných burz včetně Binance.US, eToro, Coinbase, Bittrex či OKCoin odstranilo XRP ze svých platforem a investiční společnosti jako Grayscale vyřadily podíly v XRP ve prospěch BTC

, BCH, či LTC.

TIP: Ministerstvo financí Spojeného království: XRP není cenný papír

Návrhu předcházela petice

Než Deaton požádal soud o zapojení více než 6 000 hodlerů XRP do případu coby “obžalované”, podal v lednu petici. Ta žádala, aby komise SEC rozlišovala mezi prodejem XRP prováděným manažery Ripple a obchodováním XRP provedeným jednotlivými držiteli mincí na sekundárních burzovních trzích. Dokument navíc žádal, aby veškeré finanční prostředky přijaté z možného vyrovnání od Ripple byly převedeny do kolektivního trustu na odškodnění držitelů XRP poškozených ztrátou v důsledku tažení SEC.

Tuto předchozí žádost SEC zamítla a nyní následuje již zmíněná žádost, podaná jménem více než 6 tisíc držitelů XRP a směřovaná do rukou soudkyně newyorského soudu Analise Torresové, která má případ na starost. Společnost Ripple si v průběhu vyšetřování opakovaně stěžovala na regulační nejasnost a případ označila za „útok na krypto jako celek.”

UPDATE: Analisa Torresová zamítla návrh podaný o víkendu jménem více než 6000 držitelů XRP. Právníci zastupující investory XRP se však mohou v budoucnu znovu pokusit o zajištění místa u stolu pro “XRP army”.

 

Student z Chomutovské průmyslovky naprogramoval webovou aplikaci Hodlerio pro sledování portfolia

Bitcoin oslavil rok od březnového výplachu růstem na nové ATH! Po víkendu však přišlo ochlazení

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *