Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum mizí z burz! Od února zaznamenává větší odliv než Bitcoin: Bullish?

Na kryptoburzách od ledna dochází k tomu, že rychle klesají rezervy Etherea (ETH). Odliv dosahuje ročních maxim. To značí pozitivní sentiment na trhu kolem ETH, potažmo altcoinů jako celku. V článku se podíváme také na možnou altcoinovou sezónu.

Ethereum bullish?

Kryptoměna Ethereum 20. února dosáhla svého historického maxima na ceně lehce nad 2 tisíci dolarů. Od té doby trh konsoliduje a po návštěvě hodnot až na cca 1 300 dolarů se nyní cena krále altcoinů drží okolo 1 800 USD. Průraz nad předchozí ATH by po technické stránce znamenal možnost růstu na vyšší hodnoty.

Co se týče fundamentu, dlouhodobě se čeká na přechod na ETH2, což však ještě potrvá řadu měsíců až let. Kromě toho by bylo pozitivní, kdyby se podařilo alespoň krátkodobě vyřešit problém vysokých popltaků, kde existuje několik návrhů. Vitalik Buterin pak nedávno uvedl, že Optimism zahájí své plně kompatibilní Optimistic rollups řešení (layer-2) pro Ethereum Virtual Machine (EVM) „zhruba za měsíc.“ To by přitom mělo přinést až 100násobnou škálovatelnost.

TIP: Ethereum poplatky jsou na ATH! Může návrh EIP 1559 pomoct přetížené ETH síti?

Ether opouští burzy

Od začátku tohoto roku se snížilo množství BTC i ETH v držení kryptoměnových burz. Jak vidíte na grafu níže, Bitcoin zaznamenal největší odliv na přelomu let 2020 a 2021 (na grafu vpravo vyznačeno červeně). Ethereum odchází z burz ve zvýšené míře až od druhé poloviny ledna, přičemž jak uvádí analytici on-chain datové platformy CryptoQuant:

„Rezerva ETH $ na všech centralizovaných burzách klesá, zatímco rezerva $ BTC se od ledna tohoto roku pohybuje nahoru a dolů.“

 

(Zdroj: CryptoQuant)

Altcoinová sezóna

V nedávném průzkumu datové platformy Xangle se mimo jiné uvádí, že většina akreditovaných investorů v USA má zájem letos investovat nejen do Bitcoinu, ale poohlížejí se již také do trhu altcoinů a DeFi

. Také instituce se mohou začít zaměřovat na Ethereum a další altcoiny, nemluvě o drobných investorech, pro které jsou alty velkým lákadlem po celou dobu.

Nebývalý zájem tradičního investičního světa o Bitcoin měl za následek, že BTC prozatím v bull marketu 2020 – 2021 překonával kryptotrh jako celek. Jak ukazují data ze stránky BlockchainCenter, konkrétně indikátor Altcoin Season Index, altcoinovou sezónu kryptomarket nezažil od první vlny DeFi hypu na přelomu srpna a září 2020, tedy v době, před začátkem prudkého růstu BTC, který hlavní kryptoměnu vystřelil z hodnot okolo 10 tisíc $ na aktuální ATH na hodnotách přes 61 500 dolarů.

Altcoin Season Index (zdroj: BlockchainCenter.net)

Závěr

Ethereum se pomalu blíží ke svému dosavadnímu ATH a odliv z burz naznačuje možný bullish sentiment na trhu. Pokud by se podařilo alespoň částečně vyřešit zahlcení sítě a vysoké poplatky způsobené oblibou největší blockchainové platformy, jak slibuje Vitalik, šlo by o další velmi pozitivní faktor. Jak ukazuje Altcoin Season Index, prozatím nebyl prudký růst BTC, který odstartoval v září 2020, doprovázen altcoinovou sezónou a zdaleka se altcoiny svým růstem oproti BTC dosud ani nepřiblížily altcoin hypu z konce předchozího cyklu na přelomu let 2017 a 2018.

 

Některým uživatelům burzy Binance zmizely zůstatky. Co se děje? „Funds are SAFU”

Student z Chomutovské průmyslovky naprogramoval webovou aplikaci Hodlerio pro sledování portfolia

Bitcoin oslavil rok od březnového výplachu růstem na nové ATH! Po víkendu však přišlo ochlazení

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *