Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Deutsche Bank už nemůže ignorovat Bitcoin; Kombinovaná likvidita DEX na ATH, PlanB zavrhuje supercyklus: Příběhy týdne

Kombinovaná likvidita decentralizovaných burz (DEX) je na novém historickém maximu. Deutsche Bank říká, že Bitcoin je po rozbití tržní kapitalizace 1 000 000 000 000 $ příliš velký na to, aby ho bylo možné ignorovat. Analytik PlanB zavrhuje možnost, že nastane supercyklus na trhu s Bitcoinem. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

PlanB zavrhuje supercyklus

Bitcoiner, propagátor použití modelu stock-to-flow u BTC, PlanB říká, že nevěří, že Bitcoin zažehne supercyklus, který by jeho cenu do konce cyklu vyhnal na milion dolarů. Tuto teorii vnesli do hry někteří velcí hráči a významní analytici na trhu. Například Su Zhu, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Three Arrows Capital pro správu fondů, koncem února řekl, že Bitcoin by mohl v supercyklu dosáhnout cenovky až 2,5 milionu dolarů. Jak KryptoHodler informoval již v červenci 2020, Dan Held řekl, že supercyklus dopraví Bitcoin na milion dolarů do 5 let.

PlanB nyní říká, že tyto cenové cíle před koncem tohoto dlouhodobého cyklu pravděpodobně vůbec nepřicházejí v úvahu. Opírá se o iracionalitu trhu a jako příklad / zdůvodnění použil keynesiánskou soutěž krásy. Jedná se o experiment ekonoma Johna Maynarda Keynese. Účelem takového hlasování není najít správnou odpověď, ale uhodnout, jak budou hlasovat ostatní. A jelikož trh je iracionální, nečeká nás žádný supercyklus.

„Myslíte si, že všichni ostatní lidé jsou také racionální, ale není tomu tak. Mnoho lidí vůbec nemyslí nebo tomu nerozumí (a přitom jedná). Většina lidí přemýšlí jen jeden nebo dva kroky vpřed. Trh je většina lidí,“ uvedl PlanB s tím, že nebude žádný supercyklus.

Deutsche Bank už nemůže ignorovat Bitcoin

Ať už Bitcoin čeká supercyklus, nebo ne, ignorovat ho po překonání kapitalizace 1 bilion dolarů již není možné. V nové zprávě o budoucnosti plateb to uznává německá Deutsche Bank. Bankovní gigant uvádí, že očekává, že BTC zůstane vysoce volatilní a nadále zde bude docházet k vysoké míře spekulací.

Zpráva Deutsche Bank uvádí:

„V krátkodobém horizontu tu Bitcoin zůstane a jeho hodnota zůstane volatilní. […] Odhadujeme, že méně než 30 % transakční aktivity v Bitcoinu souvisí s platbami za zboží a služby, zbytek je z velké části používán jako finanční investice. […]

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které poháněly zvýšenou poptávku po Bitcoinu, byl vstup zajišťovacích fondů a dalších institucionálních investorů.”

Zpráva dále cituje vlastní průzkum a uvádí, že starší lidé měli obavy z kryptoměn, považovali je za těžce pochopitelné a věřili, že vytvářejí volatilní finanční bubliny.” Naopak „budoucí generace mohou zahájit masové přijetí.”

Kombinovaná likvidita DEX na ATH

Objemy a likvidita na decentralizovaných burzách v roce 2021 prudce vzrostly. Zatímco se celková uzamčená hodnota na DeXech podle průzkumu Messari přiblížila k 10 miliardám dolarů, Defipulse uvádí dokonce 17,74 miliard USD. Důvody tohoto rozporu mohou pramenit z rozdílného přístupu k několikanásobnému využití stejného kapitálu při farmaření. Nové ATH bylo podle Defipulse vytvořeno včera (21. 3. 2021). Zajímavostí je, že zatímco dosud byl za nejpoužívanější decentralizovanou burzu na Ethereu považován UniSwap, nyní ho, pokud jde o celkovou uzamčenou likviditu, překonává jeho vlastní fork SushiSwap.

Velmi podstatným měřítkem jsou objemy obchodování na DeXech. Ty podle výzkumníka jménem Rahul Rai  za únor vzrostly na rekordních 72 miliard dolarů. Rai uvedl, že decentralizované burzy stále čelí podstatným výzvám a problémům, jako jsou vysoké poplatky, impermanent loss (IL), kapitálová efektivita či rychlost a interoperabilita.

Podle údajů Dune Analytics celkový objem sektoru již za březen zaznamenal 44,3 miliardy USD, což je více než v říjnu a listopadu 2020 dohromady.

Měsíční objemy DEXů využívajících blockchain Ethereum (Zdroj: Dune Analytics)

 

Vyhledávání Bitcoinu v Turecku vzrostlo o 566 % po propadu turecké liry o 14 %!

Kryptotrh: 250 000 USD / BTC už nezní tak bláznivě, ale nepodceňujte možný propad

Ethereum mizí z burz! Od února zaznamenává větší odliv než Bitcoin: Bullish?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *