Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Největší kanadská banka zakázala klientům kryptoměny – nyní zvažuje kryptosměnárnu

Kanadská banka, která dala ban na kryptoměny svým klientům (zakázala nákup Bitcoinu i altcoinů kartou), uvažuje o spuštění kryptosměnárny. Mohla by se stát první v zemi.

Kanadská banka “přiznala barvu”

Royal Bank of Canada (RBC) by se nyní mohla stát první v zemi, která zahájí kryptosměnárnu. Plány jsou o to zajímavější, že stejná instituce dříve zakázala svým zákazníkům nakupovat Bitcoin za jejich peníze.

“S okamžitou platností již RBC nebude umožňovat použití kreditních karet RBC pro transakce zahrnující kryptoměnu. Litujeme všech nepříjemností, které by to mohlo způsobit, “ sdělila banka svým klientům minulý rok.

Žádný stablecoin

Kanadská RBC je, se spravovanými aktivy za 661 miliard CAD (499 miliard USD), nějvětší komerční bankou v zemi. O záměru banky na spuštění kryptoměnové směnárny informoval spravodajský kanál pro inovační ekonomiku The Logic. Ten uvádí, že směnárna má být k dispozici jak online, tak i na kamenných pobočkách. Zpráva se nese v duchu novinek ze strany kanadské centrální banky, která chtěla používat digitální měnu, aby lépe sledovala návyky spotřebitelů.

Přestože zatím není moc dostupných informací, např. ohledně případného data spuštění, je to posun k větší akceptaci kryptoměn, protože banka nehovoří o vlastním stablecoinu, jak je již bezmála zvykem, ale o kryptoměnách, což je velmi pozitivní. Ačkoli RBC není jediná kanadská banka, která zakázala kryptoměny, nyní by tedy podle oznámení mohla být první s vlastní kryptosměnárnou:

„Obchodní platforma by usnadnila nákup a prodej jednotlivých digitálních mincí, včetně bitcoinů a etherů (ETH), jakož i převod prostředků kombinujících různé typy kryptoměn.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

HODL | Bitcoin učí lidi ekonomiku, trading a investování. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Zdroje:
https://thelogic.co/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *